Efrahim: YouTube Müzik’e Gelen Yeni Çalışma Listesi: Discover Mix Ne işe Yarıyor?
Sosyal Medya

YouTube Müzik’e Gelen Yeni Çalışma Listesi: Discover Mix Ne işe Yarıyor?

YouTube Müzik, çıktığı günden beridir çokça tartışılan bir platform oldu. Spotify uygulamasından önce kullanıcılar YouTube’den bu yönde bir uygulama bekliyordu zaten. Hatta çok uzun bir süre beklediler, ancak YouTube bu konuda oldukça geç hareket etti. Şimdi yeni özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıksa da ne yazık ki yapılacak pek çok yeniliği daha önce Spotify zaten yapmış olduğu için YouTube Müzik’in pek bir cazibesi ortada kalmıyor. Ne yazık ki şimdilik sadece YouTube markasının altına sığınıyorlar.

YouTube Müzik’ten gelen son haberlere göre uygulama geliştiricileri yeni bir çalma listesi özelliği eklemiş. Şimdi size ondan bahsedeceğiz.

YouTube Müzik: Discover Mix

Discover Mix adı verilen yeni çalma listesi, aslında mantık olarak Spotify’da karşılaştığımız New Music Friday ya da Apple Müzik’ten aşina olduğumuz New Music Daily ile aynı şekilde işliyor. Geliştirdikleri algoritma sayesinde kullanıcıların daha önceden dinlediği müziklere benzer yeni müzikler keşfediyor ve kullanıcılara sunuyorlar.

Ancak YouTube’yi bu diğer platformlardan ayıran en önemli nokta, oldukça başarılı olarak yürüttükleri algoritmaları olarak görünüyor. Zaten yıllardır yürüttükleri video servislerinden edindikleri algoritma tecrübeleri ile Spotify ve Apple Müzik’e fark atabilir. Aksi halde YouTube Müzik’i cazip kılacak pek fazla detay kalmayacak gibi görünüyor.

Efrahim: YouTube Müzik’e Gelen Yeni Çalışma Listesi: Discover Mix Ne işe Yarıyor?

Otomatik olarak 500 şarkı indirme özelliği

YouTube Müzik’in geliştirdiği son yeniliklerden bir tanesi de kullanıcılara sunduğu akıllı indirme özelliği oldu. Bu sayede kullanıcılar, beğendiği şarkı listelerinden ya da albümlerden tam 500 adet şarkıyı otomatik olarak telefonuna indirebilecek.

YouTube Premium içerikleri çok yakında ücretsiz hale geliyor!

Uzun zamandır konuşulan YouTube Originals içerikleri 24 Eylül 2019 tarihi itibariyle yayınlanacak yeni içeriklerini Premium hesabı olmayan kullanıcılara da ücretsiz olarak sunulmaya başlanacak. Ancak ücretsiz olarak kullanan kişiler, orijinal içerikleri seyrederken YouTube videolarında olduğu gibi çeşitli reklamlar ile karşılaşacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir