amazon-music
Sosyal Medya

Amazon Music, Artık iOS ve Android’de Ücretsiz!

Amazon platformuna bağlı olarak dijital müzik servisi Amazon Music, artık iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda ücretsiz olarak kullanılıyor! Spotify, YouTube Music ve Apple Music servislerinin arasında bir şekilde dikkat çekmeyi sağlaması gereken Amazon’un müzik servisi, uygulamayı dijital mağazalarda ücretsiz hale getirerek kullanıcıların dikkatini çekmeyi planlıyor.

Yaşadığımız dönemde karşımıza çıkan pek çok dijital müzik servisi, bizlere farklı alanlarda pek çok özellik vadediyor ancak buna rağmen hangisini tercih edebileceğimizi bilmiyoruz. Spotify, Apple Music gibi büyük servislerin hakimi olduğu sektöre yakın bir zaman önce YouTube’un da YouTube Music ile dahil olduğunu düşünürsek, Amazon Music oldukça dikkat çekici bir yenilik ile karşımıza çıkmalıydı.

Artık ücretsiz olarak kullanıcılarına hizmet vermeye başladıklarını açıklayan dijital müzik platformu, kullanıcıların büyük ilgisini topladı. Amazon’un müzik platformu bu yıl Amazon Echo hoparlörleriyle birlikte Alexa cihazları için yayına sunulmuştu. Kısa zamanda yeteri kadar ilgi çekmeyi başarınca, Amazon bu platformu diğer hoparlör ve cihazlar için de uyumlu ve kullanılabilir hale getirdi.

Ancak platformun ücretsiz olarak kullanıma açılması ile alakalı birkaç küçük bilgi eklemekte yarar var. Amazon Music servisi, tıpkı Spotify, Apple Music ve YouTube Music gibi türevlerinde olduğu gibi ücretli abonelik gerçekleştirilmediği taktirde reklamlı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yani yapılan bu yenilik, ücretsiz olarak da platforma dahil olmayı sağladı.

iOS ve Android cihazlarında artık ücretsiz olarak kullanıma açılan servisle alakalı Amazon yetkilileri şu açıklamada bulundu: “Bugünden itibaren Amazon Prime veya Amazon Music Unlimited abonesi olmayan Amazon Music kullanıcıları, reklam destekli en iyi şarkı listelerini ve binlerce müzik kanalını kullandıkları cihazlar vasıtasıyla ücretsiz şekilde dinleyebilirler.

Bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki içerikler de ilginizi çekebilir!

https://fakirhane.com/spotify-kullanicilarina-kotu-haber-spotify-premiuma-zam-geliyor/2019/1854/
https://fakirhane.com/spotify-premium-aboneligi-nasil-iptal-edilir/2019/1857/

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir