Google
Sosyal Medya

Az Kişinin Bildiği 5 Faydalı Google Uygulaması

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, ana faaliyetinin yanında kullanıcılarına pek çok alternatif servis sunuyor. Aşağıda listelediğimiz beş uygulamanın ismini şimdiye kadar duymamış olabilirsiniz. Ancak hepsinin ayrı ayrı çok faydalı olduğunu ve içlerinden en az bir tanesinin dikkatinizi çekebileceğini düşünüyoruz… İşte Google’ın geliştirdiği, hak ettiği değeri bulamamış 5 hizmet…

5. Google Haberler

Google Haberler

İlk defa 2002 yılında hizmete başlayan Google News, aslında Google’da arama yaparken sürekli karşımıza çıksa da bir platform olarak pek de sık tercih edilmiyor. Google’ın haberler portalına giriş yaptığınızda, News onayı almış çok sayıda internet sitesinin sizler için sunduğu yerel ve uluslararası haberler ile karşılaşacaksınız. Ayrıca dilerseniz bu haberleri bölgesel yahut bilim, teknoloji, spor veya sağlık haberleri şeklinde kategoriler ile filtreleyebilirsiniz.

4. Google Arts & Culture

Google Arts & Culture

Van Gogh’un Yıldızlı Gece tablosu yahut NASA’nın ilgi çekici görüntü arşivi… Evde oturduğunuz yerden müzeleri, sanat galerilerini, tarihi mekanları gezebileceğiniz bu uygulama ile birlikte genel kültürünüzü arttırabilir ve kaliteli zaman geçirmeye yönelik önemli bir adım atabilirsiniz.

3. Blogger

Blogger

Blogger’ın elbette az bilinen bir uygulama olduğunu söylemek yanlış olur. Ancak değeri bilinmediği noktasında kesinlikle Google’ın en önde gelen uygulamalarından biridir diyebiliriz. Blogger sayesinde kendinize Blogspot altyapılı bir blog sitesi oluşturabilir ve öykü, şiir, anı, fotoğraf, video ve benzeri temalarda içeriklerinizi paylaşabileceğiniz kişisel mecralar yaratabilirsiniz. Günümüzde Blogger en iyi ücretsiz blog sitesi kurma platformlarından bir tanesidir.

2. Gelişmiş Kitap Arama

Gelişmiş Kitap Arama

Google’ın Kitaplar hizmetine bağlı olarak hizmet veren Gelişmiş Kitap Arama servisi, ismini hatırlayamadığınız bir kitabı bulmak için oldukça pratik bir araçtır. Kitabın içerisinde yer alan anahtar kelimeler ya da belirli çağrışımlar sayesinde bir dakikadan kısa bir süre içinde aradığınız kitabı bulabilirsiniz. Ayriyeten arama yapmak için kitabın baskı tarihi ya da yayınevi gibi bilgilerini girerek de aramayı daraltabilirsiniz.

1. Google Metin Okuma

Google Metin Okuma

Telefon ekranına çok bakmaktan ötürü göz sağlığınızda problemler ile karşılaşıyorsanız, Google’ın Metin Okuma hizmeti derdinize deva olacaktır. Herhangi bir uygulamada karşılaştığınız tüm yazıları bu aplikasyon ile birlikte ses bir şekilde dinleyebilir, gözünüzü rahatlatabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın Google Play Kitaplar sayfasında bulunan kitaplar ile de entegreli olarak çalıştığını hatırlatmak isteriz. Dolayısıyla E-Kitap olarak indirdiğiniz bir metni sesli kitap haline çevirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir