FakirYazar: Dijital Medya Ajansı ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?
Sosyal Medya

Dijital Medya Ajansı ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?

Güncel yaşama ayak uydurmak, değişimlerin gerisinde kalmamak için mutlaka sosyal medya konusunda bir sosyal medya ajanıyla çalışmak gerekir. Dijital dönüşüm çok ayaklıdır. Bu yüzden uyumlu bir strateji süreci gerekir. Markanızı müşterilerinize doğru biçimde ulaştırmak için uzman bir dijital medya ajansından destek almalısınız.  Peki, bir dijital medya ajansı ile çalışmaya başladığınızda neler olur?

  1. Performansınız Sürekli Ölçülür: bir televizyon reklamı verdiğinizde, elinize sadece sonuçları geçer. Hedef kitleyi tahmini hareketler üzerinden kampanyayı yürütürsünüz.  Dijital analizlerinizin sonucunda; reklamınızı kaç kişinin gördüğünü ve bunun sonucunda sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini anlayabilirsiniz. Sitenize gelen ziyaretçilerin sitenizde ne kadar kaldıklarını, sitenizde ne aradığını, ne bulduğunu ne bulamadığını öğrenebilirsiniz.
  2. Hedefli Pazarlamanın Gücünü Görürsünüz:   (SEO) sayesinde bir ürün ya da hizmet, arayan kişilerin karşısına direkt çıkar. Çok fazla para harcamadan dijital medya ajansı ile çalışarak hedefli ve ölçülebilir pazarlama yapabilirsiniz.
  3. Kime Sesleneceğinizi ve Ne Söyleyeceğinizi Bilirsiniz:  Bir müşteri olarak da sizi temsil edecek, markanıza değer katacak, sizinle aktif odaklı bir bağ kuracak kullanıcılara ulaşmanız gerekir.  Bunu sağlayabilmek için de; doğru yerde, doğru zamanda, doğru kitleye reklam vermek gerekir. Bunu da size dijital medya ajansları sağlar.
  4. Analiz Edilmiş Doğru Verilerle Yol Alırsınız:  Kampanya ve reklamlar sonunda elde ettiğiniz geliri ve ulaştığınız kitlenin büyüklüğünü ölçebilirsiniz. Verilerin işlenmesi ve değerlendirmesi konusunda sosyal medya ajansları size büyük destek sağlar.  Çalıştığınız şirketin ölçümleme, raporlama ve analiz konusundaki uzmanlığı, yani veriyi nitelikli hale getirmesindeki ustalığı önemlidir.  İnsanların markanız, reklamlarınız veya kampanyalarınız hakkında neler düşündüklerini bilmek ve onları analiz etmek başarıya ulaşma konusunda size yol gösterir.

18 Yıllık internet ve bilgisayar deneyimim ile fakirhane'yi oluşturdum ve umarım bu heyecanlı internet web ortamını güzel yerlere getirebilirim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir