Efrahim: İnstagram’ın Web Sürümü Arayüzünden İlk Görüntüler Ortaya Çıktı!
Sosyal Medya

İnstagram’ın Web Sürümü Arayüzünden İlk Görüntüler Ortaya Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde İnstagram’ın, Twitter ve iOS’un yakın bir zamanda yaptığı yeniliğe benzer bir şekilde Karanlık Mod özelliğine geçmek için test aşamasına girdiğini sizlere duyurmuştuk. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi haline gelen İnstagram’da yenilikler bitmiyor! Gelen bir habere göre İnstagram, yakın bir zamanda kullanıcılarına masaüstü destekli İnstagram uygulaması sunacak.

İnstagram’ın şimdiye kadar diğer sosyal medya platformlarından geride kaldığı belki de en bariz konu, web tabanlı sürümünün kullanıcılarını tatmin etmemesi ve bu sürümün oldukça yetersiz kalmasıydı. Örneğin web sürümünde fotoğraf paylaşılmıyordu; ana ekranda karşımıza çıkan fotoğrafları beğenip o fotoğraflara yorum yapabilmenin çok da ilerisine gidemiyorduk. Kullanıcılar tarafından en çok tepki çeken konulardan bir diğeri de İnstagram Direct yani özel mesajlar kısmına erişim sağlanamaması idi. Ancak İnstagram bu konudaki eksiğini kapatmak için geç de olsa bir hamlede bulundu.

Gelecek olan bu büyük yenilik, potansiyel yenilikleri keşfetmesi ile meşhur olan Jane Manchun Wong tarafından tespit edildi. Jane Manchun Wong, henüz tamamlanmamış olan web versiyonlu İnstagram Direct arayüzünü Twitter’dan takipçileri ile paylaştı.

Wong’un paylaştığı görüntüye baktığımızda İnstagram Direct web sürümünün arayüzünü Facebook Messenger’a benzetmek oldukça mümkün görünüyor. Ancak bu elbette ki bilinçli bir tercih olmalı. Mark Zuckerberg’in İnstagram’ı satın alması ile beraber iki markayı gitgide birbirlerine yaklaştırmaya çabaladığını da düşünürsek, bu gayet normal görünüyor.

Bu yeni web sürümü arayüzünün test aşamasının ne zaman biteceği ve diğer tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı henüz bilinmiyor. Ancak 2019 başından bu yana İnstagram platformunun böyle bir yenilik yaptığını ara ara duyuyoruz. Dolayısıyla çok fazla zaman kalmadığını veya büyük ölçüde aşama kaybetmiş olmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir