Efrahim: Youtube Artık Video Aramalarınızı Otomatik Olarak Temizlemeye Başlayacak!
Sosyal Medya

Youtube Artık Video Aramalarınızı Otomatik Olarak Temizlemeye Başlayacak!

Dünyanın en büyük video portalı olan Youtube’un sahibi niteliğindeki Google, Youtube ile ilgili önemli bir gelişmeyi sevenlerine duyurdu! Yakın bir zaman evvel gelen bu yenilik ile beraber Youtube video arama geçmişimiz otomatik olarak temizlenmeye başlayacak.

Gün geçtikçe sosyal medya platformları işlevlerini gitgide daha da kişisel haline getiriyor ve bireyin kullanabileceği en rahat modları keşfetmeyi amaçlıyor. Yakın bir zaman önce gelen bir yenilik belki çok büyük bir hamle değil ancak bu platformların ne kadar kişiselleşmeye başladığı ve işin nerelere gidebileceği hakkında ipuçları veriyor. Bu yenilik ile artık Youtube’da yaptığımız arama geçmişi, önceden belirlediğimiz süre itibariyle otomatik olarak silinmeye başlayacak.

Youtube’un bu yenilik ile kullanıcılarına sağladığı seçenekler, kullanıcıların geçmiş arama verilerini 3 ay, 18 ay yahut el ile silme gibi tercihlere kadar uzatma olanağı sağlayabiliyor. Ayrıca bir diğer yenilik de şu ki, kullanıcılar dilerler ise eğer geçmiş arama kayıtlarını tümüyle kapatma şansına sahip olabiliyorlar. Bu seçenek genellikle tercih edilmese de iyi bir alternatif olarak duruyor. Çünkü kullanıcılar sık sık geçmiş aramalarına giderek arama tekrarı yapmaktan kurtuluyor ve bu iş onlara büyük bir kolaylık sağlıyor.

Bu özelliği şu anda Youtube’da aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesap ayarlarına girdikten sonra “Otomatik olarak sil” seçeneğini bulmanız ve Google’ın bu verileri hangi aralıklar ile temizlemesini tercih etmeniz gerekiyor. Yine aynı aşamalardan geçerek geçmiş arama kaydınızı tümüyle kapatmanız da mümkün hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir