Efrahim: Robert Downey Jr’dan Usta Yönetmen Martin Scorsese’ye Cevap Geldi!
Başlıklar

Robert Downey Jr’dan Usta Yönetmen Martin Scorsese’ye Cevap Geldi!

Geçtiğimiz günlerde Martin Scorsese, Marvel filmleri üzerine olumsuz bir takım açıklamalarda bulunmuş ve o filmleri sinemadan saymadığını belirtmişti. Bunun üzerine usta oyuncu Robert Downey Jr, Martin Scorsese’nin açıklamalarına karşın cevap verdi.

Öncelikle Martin Scorsese’nin bu çarpıcı açıklamalarına değinmeden, geçtiğimiz günlerde vizyona giren DC Comics filmi Joker’in oluşturulmasında Scorsese’nin emeğinden biraz bahsedelim. Geçtiğimiz yıllarda bağımsız bir Joker filmi çekileceği haberleri ilk basına düştüğünde, bunu Martin Scorsese’nin yapacağı duyurulmuş, hatta Joker’i Di Caprio’nun oynayıp oynayamayacağı tartışmaları dahi başlamıştı. Bir süre sonra proje hakkında çeşitli belirginlikler ortaya döküldükten sonra projeyi Todd Phillips’in yöneteceğini öğrendik ve Scorsese ile Phillips ikilisinden ne çıkacağını düşünür olduk. Bu aşamaların nihayetinde de şimdilerde seyrettiğimiz Joker filmi ortaya çıktı.

Tam da bu günlerde usta yönetmen Martin Scorsese oldukça çarpıcı bir açıklamada bulunarak DC Comics’in en büyük rakibi olan Marvel’ı sert bir biçimde eleştirdi. Taksi Şoförü, Kızgın Boğa, Zindan Adası, New York Çetesi gibi efsaneleşmiş filmlerin yönetmeni Scorsese, Marvel ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Marvel filmlerini izleyemiyorum. Denedim, biliyor musunuz? Ama bu sinema değil.”

Martin Scorsese’nin bu sert yorumlarına karşın önce James Gunn ve Samuel L. Jackson çeşitli açıklamalarda bulunmuşlardı. Aynı zamanda Scorsese’nin tepkisi ile beraber sosyal medyada da bu konu gündeme düşmüş ve oldukça tartışılır hale gelmişti. Son olarak bu konuda Marvel Sinematik Evreni’nde Iron Man filminde Tony Stark karakterine can veren Robert Downey Jr, katıldığı bir radyo şovunda şu açıklamaları yaptı:

“Filmler sinemalarda gösteriliyor. Scorsese’nin görüşlerini takdir ediyorum. Bence farklı bakış açıları konusunda ihtiyaç duyduğumuz şeyleri içeriyor ve böylece odağa dönebilir, yolumuza devam edebiliriz. Bu arada, tür filmlerinin nasıl olduğu konusunda söylenecek çok şey var ve eğer bir problem varsa problemin bir parçası olma konusunda mutluyum.”

Son olarak Robert Downey Jr kendisine yöneltilen “Martin Scorsese’nin bu yorumları yapma sebebi kıskançlık olabilir mi?” sorusuna kısa ve net bir cevap verdi:

“Tabii ki başarıyı kıskandığı falan yok. O Martin Scorsese!”

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir