Efrahim: Emin Alper’in BluTV Dizisi Alef’ten İlk Tanıtım Görüntüleri Yayınlandı!
Başlıklar

Emin Alper’in BluTV Dizisi Alef’ten İlk Tanıtım Görüntüleri Yayınlandı!

Tepenin Ardı, Abluka ve bu yıl gösterime giren Kız Kardeşler filmleri ile özellikle de festivaller ve eleştirmenler tarafından oldukça takdir gören Emin Alper, BluTV ile birlikte yeni bir dizi için çalışmalara başladı. Alef ismi ile bir dedektif hikayesini izleyicilere sunmaya hazırlanan dizi, Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen gibi usta isimleri bir araya getiriyor.

Bu yıl Kız Kardeşler filmi ile festivallerde ve çeşitli sinemalarda yerini alan Emin Alper’in bir süredir BluTV işbirliği ile yeni bir dizi hazırlıklarına başladığı biliniyordu. Nihayet projeye dair somut birtakım bilgiler elimize ulaştı ve usta yönetmenin ilk dizi projesi olan Alef’ten ilk tanıtım görüntüleri nihayet yayınlandı.

https://www.instagram.com/p/B4fQmu5jL1t/

Ezel dizisi ile hala daha akıllardan çıkmayan usta oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, Leyla ile Mecnun, Bir Zamanlar Anadolu’da, Kelebeğin Rüyası ve Daha gibi başarılı işlerde yer almış Ahmet Mümtaz Taylan ve Pazarları Hiç Sevmem, Az Mevsimi ve Kış Uykusu filmlerinde sergilediği başarılı performansları ile Melisa Sözen dizinin başrollerinde yer alacak.

Masum, Behzat Ç., Bozkır gibi başarılı polisiyeleri ile dijital streaming platformları arasında kendine önemli bir yer edinen BluTV, polisiye dizilerine bir yenisini daha ekleyecek. Alef, İstanbul Boğazı sularında bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan cinayetlerin gizemini çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alacak.

Aynı zamanda temelleri tarihe dayanacak olan dizide pek çok tasavvufi unsurlara da yer verilecek. Dizide hırslı bir dedektife hayat verecek olan Kenan İmirzalıoğlu, onun tecrübe ortağı olan Ahmet Mümtaz Taylan’ın karakterini bir araya getirecek ve bu iki dedektif ile bizi gizemli ve sırlar ile dolu bir yolculuğa çıkaracak. İki dedektif, İstanbul’da işlenen seri katil vakasını araştırmaya koyulacaklar ve aralarına bir üniversitede öğretim görevlisi olan Melisa Sözen’in hayat verdiği Yaşar karakterini alacaklar. Bu üçlü, yüzyıllardır saklanmakta olan kimi sırların peşinden gidecek ve bu sırları ortaya koyacaklar.

Usta yönetmen Emin Alper’in merakla beklenen dizisi Alef, 2020 yılında BluTV platformunda yayınlanacak.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir