Efrahim: Norm Ender’in Mekanın Sahibi Şarkısı Spotify’dan Neden Kaldırıldı?
Başlıklar

Norm Ender’in Mekanın Sahibi Şarkısı Spotify’dan Neden Kaldırıldı?

Eksik Etek, Kaktüs, Sözler Şerefsiz Oldu gibi şarkılarıyla bilinen ancak Mekanın Sahibi diss şarkısı ile adeta meşhur olan Norm Ender, sevenlerini oldukça şaşırttı. Ben Fero ve Ezhel gibi rap müzisyenlerine diss mahiyetinde söylediği Mekanın Sahibi şarkısı, Spotify’dan neden kaldırıldı? Konuya dair Norm Ender henüz bir açıklamada bulunmasa da sevenleri bu duruma oldukça şaşkınlık gösterdi.

Ünlü rap sanatçısı Norm Ender, geçtiğimiz aylarda yayınladığı Mekanın Sahibi şarkısı ile adeta ülkenin gündemine oturmuş ve milyonlar tarafından konuşulur olmuştu. Ben Fero ve Ezhel gibi rap sanatçılarına diss niteliğinde yayınladığı şarkısı Mekanın Sahibi, geçtiğimiz günlerde Spotify uygulamasından kaldırıldı. Milyonlarca kez dinlenen ve oldukça büyük beğeni kazanmış şarkının neden Spotify’dan kaldırıldığı tam olarak bilinmiyor ancak bu konuya dair çeşitli iddialar var.

Bu iddialar arasında en kuvvetli olan ise elbette son zamanlarda çok tartışılan şarkının çalıntı olduğu iddiası oldu. YouTube platformunda 100 milyonun üzerinde bir dinleyici kazanmış olan Mekanın Sahibi parçasının melodisi, Young Slatt & B Stakk feat Peewee Longway’in Work My Move adlı parçasından esinlendiği, hatta tabiri caizse çalındığı iddia edildi.

Bu iddialar üzerine bir açıklama yapması uygun düşen Norm Ender, konuya ilişkin Twitter’dan şu cümleleri kurdu:

Loop, üretim yaparken kullanılan ses döngüleridir. Üretim amaçları şarkılarda kullanılmaktadır. Aranjörler çok iyi bilir ve kullanır. Sizin bilmiyor oluşunuzdan yararlanmaya çalışan bebelerin kurbanı olmayın! Aynı kumaşla farklı elbiseler yapan terziler gibi, dikiyoruz.

Büyük olasılık ile bu sebepler yüzünden Spotify’dan kaldırılan Mekanın Sahibi parçası üzerine Norm Ender henüz yeni bir açıklamada bulunmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir