Efrahim: Behzat Ç.’nin Yeni Sezonu İptal Mi Oldu? BluTV Açıklama Yaptı!
Başlıklar

Behzat Ç.’nin Yeni Sezonu İptal Mi Oldu? BluTV Açıklama Yaptı!

Dün WebTekno’da paylaşılan bir haber doğrultusunda Behzat Ç. ile BluTV ortaklığının sona erdiğini duymuştuk. Dizinin pek çok sıkı takipçisinden birbiri üstüne tepki mesajları yağarken, kısa bir süre içinde BluTV CEO’su Twitter üzerinden bir açıklamada bulundu ve böyle bir haberin gerçekliğinin olmadığını, proje çalışmalarının sürdüğünü duyurdu.

Yedi yıllık bir aradan sonra izleyicileri ile tekrardan buluşan efsane dizi Behzat Ç., öncesinde alışık olduğumuz televizyon formatından çıkarak dijitale taşınmış ve yollarını BluTV ile birleştirme kararı almıştı. Dokuz bölümlük bir yeniden başlangıç sezonu ile tekrar karşımıza çıkan dizi, ucu açık bir sezon finali ile ekranlara kısa sürelik bir ara vermişti.

Ancak dün alınan iki haber ile dizinin hayranları kısa sürelik şoklara uğramıştı. Dizide Behzat’ın ağabeyi Şevket karakterini canlandıran oyuncu Ege Aydan, İnstagram’da bir takipçinin Behzat Ç.’nin yeni sezonu ile alakalı olarak sorduğu bir soruya, “Proje durdu ne yazık ki anlaşamadılar,” cevabı tartışmayı alevlendirmişti. Aydan kısa bir süre içinde yazdığı yorumu silmişti ancak bu haber kulaktan kulağa yayılmıştı.

Sonrasında WebTekno’nun büyük bir olasılık ile Aydan’ın cümleleri ile bağlantılı olarak yazdığı haber ile beraber tartışma daha geniş kitlelere ulaştı ve Twitter’dan, Ekşi Sözlük’ten ve diğer çeşitli platformlardan dizinin yarıda kalmasına ilişkin pek çok sert eleştiri paylaşıldı. Kimileri BluTV’ye böyle bir projeyi nasıl yarıda bıraktığının hesabını sorarken kimileri de yeni bir sezona zaten hiç başlanmaması gerektiğini dile getirdi, bazılarına göre de böyle bir iş zaten BluTV ile asla yapılamazdı.

Haber gitgide büyümüş iken BluTV CEO’su A. Doğan Yalçındağ, konu ile ilgili bir tweet attı:

Ancak bu açıklamanın ardından halen dizinin devam edip etmeyeceği gibi konular tartışılmaya devam ediyor. Ege Aydan’ın ve dizide Hayalet karakterine hayat veren İnanç Konukçu’nun sosyal medya paylaşımları, projenin iptal olduğu yönünde.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir