Efrahim: Gülmekten Karnınıza Ağrılar Girecek 4 Yerli Komedi Filmi
Mizah

Gülmekten Karnınıza Ağrılar Girecek 4 Yerli Komedi Filmi

İş temposunu üzerinizden atmak için eğlenceli bir şeyler izlemek mi istiyorsunuz? Hiç düşünmeyin, sizler için gülmekten karnınıza ağrılar girecek bir film listesi hazırladık! Hadi hep beraber bakalım o listeye…

  • 1. Pardon (2005)

Bir yanlış anlaşılma sonucu hapse giren 3 adamın hikayesini konu eden Pardon filmi, yine Ferhan Şensoy’un yazdığı ve oynadığı bir tiyatro oyunundan uyarlanmıştır. Fakat ilginç olan şu ki; bahsettiğimiz tiyatro oyunu da gerçek bir gazete haberinden esinlenerek oluşturulmuş, yani filmdeki hikayenin büyük bir kısmı gerçekleri yansıtmaktadır. Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Ali Çatalbaş, Bülent Kayabaş gibi usta oyuncuların yer aldığı Pardon, Türk sinemasının en unutulmaz komedi yapımlarından bir tanesidir.

  • 2. Aile Arasında (2017)

Gülse Birsel’in ilk sinema filmi olan Aile Arasında, oluşturduğu muhteşem oyuncu kadrosu, şahane bir şekilde işleyen hikayesi ve temposu ile son yılların en dikkat çeken komedi filmlerinden bir tanesidir. Başrollerinde Demet Evgar, Engin Günaydın, Erdal Özyağcılar gibi usta isimler yer almaktadır.

  • 3. Kötü Kedi Şerafettin (2016)

Çizgi roman tarihimizin en sıra dışı, en sınırları aşan, belki de en eğlenceli karakteri Şerafettin’in animasyon filmi ülkemiz sineması açısından gerek başarılı görsel animasyonlarıyla gerekse mizahi üslubuyla dikkatleri üzerine toplamıştır. Seslendirme kadrosu ise Uğur Yücel, Demet Evgar, Okan Yalabık, Güven Kıraç, Yekta Kopan, Ahmet Mümtaz Taylan, Ayşen Gruda, Cezmi Baskın gibi oldukça başarılı isimleri bir araya getirmeyi başarmıştır.

  • 4. Komser Şekspir (2000)

Sinan Çetin’in yönetmenliğini yaptığı Komser Şekspir, bir polis karakolunda, kızının son isteği olan tiyatro oyununu gerçekleştirmeye çalışan bir polis memurunun hikayesini anlatmaktadır. Müjde Ar, Kadir İnanır, Okan Bayülgen, Gazanfer Özcan gibi pek çok önemli ismi bir araya getirmiştir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir