Efrahim: TRT 2 Ekranlarında Seyredebileceğiniz En Kaliteli 7 Program
Yaşam/Hobi

TRT 2 Ekranlarında Seyredebileceğiniz En Kaliteli 7 Program

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda uzun bir aradan sonra tekrardan ekranlara ulaşan TRT 2 kanalı, Türkiye’nin kültür – sanat alanlarında önemli bir boşluğunu doldurmak üzere yayınlarını büyük bir başarı ile sürdürmeye devam ediyor. Bu yazımızda sizler için TRT 2’de yayınlanan en orijinal, en başarılı ve en keyifle seyredebileceğiniz 7 programı bir araya getirdik. Hadi hep beraber bakalım!

  • 1. Film Önü / Film Arkası

TRT 2 kanalında her akşam yayınlanan birbirinden başarılı, ödüllü ve eşsiz filmlerden önce gerçekleşen bir eleştiri programı. Sinema yazarları Mehmet Açar ve Alin Taşçıyan tarafından sunulan bu program, filmden önce 15, filmden sonra 30 dakika kadar film hakkında kritikler ve eleştiriler ortaya koyuyor.

  • 2. Sinema+

Ömer Sami Sevimli’nin hazırlayıp sunduğu program, her bölüm sinema ile alakalı bir konuyu ele alıyor ve ayrıca ağırladığı bir sinemacı ile filmleri üzerinden bir konuşma gerçekleştiriyor.

  • 3. Film Gibi Hayatlar

Hülya Koçyiğit’in sunuculuğunu üstlendiği bu program, sinemaya emek vermiş usta oyuncuları ağırlıyor.

  • 4. Bir Zamanlar

Doğup büyüdükleri semtlere aşk ile bağlı olan insanları ağırlayan Bir Zamanlar programı, geçmişten günümüze bir semtin analizini ve bir nevi belgeselini ortaya koyuyor.

  • 5. Bir Resim Bir Hikaye

Mahir Güven’in hazırlayıp sunduğu bu program, her bölümünde bir ressam, sanatçı yahut akademisyen ile beraber seçtikleri bir resmi tartışmalarını, incelemelerini bizlere aktarıyor.

  • 6. Edebiyat Söyleşileri

Sunuculuğunu Ahmet Murat Özel’in üstlendiği Edebiyat Söyleşileri, edebiyat gündeminin televizyon ekranlarına taşınmasını amaçlamakla beraber her bölümünde bir kitabı ya da bir konuyu ele alıyor.

  • 7.  Aramızda Müzik Var

Daha çok MFÖ grubu ile bildiğimiz usta sanatçı Fuat Güner’in sunduğu Aramızda Müzik Var, her bölüm farklı bir coğrafyada, farklı bir müzisyen ile beraber o coğrafyanın müziğini bizlere tanıtıyor ve müziğin evrenselliğini bizlere kanıtlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir