Efrahim: Cinayet Süsü Filmiyle Merakla Beklediğimiz Ali Atay’ın Sinemasına Giriş
Sanat

Cinayet Süsü Filmiyle Merakla Beklediğimiz Ali Atay’ın Sinemasına Giriş

Bildiğiniz üzere Ali Atay, bir süredir oyunculuk marifetinin yanına bir de yazar ve yönetmenlik kimliklerini de ekledi ve henüz sadece iki sinema filmini seyretmiş olsak da kendini kolaylıkla ispatlamayı başardı. Yakında çıkacak olan polisiye komedi filmi Cinayet Süsü ile ismini daha fazla duyacağımız Ali Atay, önümüzdeki yıllarda sinematografisini de genişletmesi ile beraber bir Ali Atay Sineması oluşturacak diye düşünüyoruz. Bu yazı başlığı altında da kendine has dili ve üslubu ile kitlelerin beğenisini kazanan usta oyuncu ve yönetmenin sinema dünyasına bir göz atacağız ve hala daha onu tanımayanlar var ise filmleriyle Ali Atay’ı anlatacağız.

  • 1. İlk Yönetmenlik Tecrübesi: Limonata

Öncelikle Limonata yalnızca türü itibariyle değil ülkemiz sineması adına da oldukça önemli bir sinema filmi. Ancak ne yazık ki çok fazla sinema salonunda gösterilmediği için olsa gerek, birçok insan tarafından bilinmiyor. Başrollerinde Ertan Saban ve Serkan Keskin’in yer aldığı Limonata, birbirlerini daha önce hiç görmeyen iki kardeşin bir araya gelerek ölüm döşeğindeki babalarının yanına, Makedonya’ya yolculuklarını konu ediyor. Buruk bir tebessüm ile seyredeceğiniz bu film Ali Atay’ın üslubunu çok güzel ifade etmeyi başarıyor aslında.

  • 2. Komedide Yeni Bir Çığır: Ölümlü Dünya

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Ölümlü Dünya, ülkemizde daha önce hiç karşılaşmadığımız naiflikte bir komediyle karşımıza çıkıyor. Nesillerdir bir lokanta işletmekte olan Mermer Ailesi’nin görünenin aksine oldukça atraksiyon dolu bir yaşantıları olduğunu, nesilden nesle dünya çapında etkin olan büyük bir organizasyon için kiralık katillik yaptıklarını anlatan bu film izleyicilerin büyük beğenisi kazandı. Oldukça iyi çekilmiş aksiyon sahneleri ve kuvvetli mizahı ile Ölümlü Dünya oldukça eğlenceli bir zaman geçirmenizi vaat ediyor.

Ahmet Mümtaz Taylan, Sarp Apak, Alper Kul, İrem Sak, Doğu Demirkol, Meltem Kaplan, Özgür Emre Yıldırım ve Feyyaz Yiğit’in başrollerinde olduğu Ölümlü Dünya, aynı zamanda oldukça güçlü bir senaryo ekibinden de oluşuyor. Daha önce Okan Bayülgen’in programlarından tanıdığımız Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit, Ali Atay ile beraber Ölümlü Dünya’nın yazımında da birlikte çalışmışlar.

  • 3. Merakla Beklenen Yapım: Cinayet Süsü
https://www.youtube.com/watch?v=6qSsCZcnmck

Bir polisiye komedi olan bu film yine Ali Atay, Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit üçlüsünü bir araya getirmiş. Hal böyleyken kahkahalarla güleceğimiz kesin gibi görünüyor. Yine Feyyaz Yiğit’in oyuncu kadrosunda yer aldığı bu yapımda aynı zamanda Uğur Yücel, Binnur Kaya ve Cengiz Bozkurt gibi usta isimler de yer alıyor.

Gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin eğlenceli macerasını konu alan Cinayet Süsü, 25 Ekim tarihinde vizyonlarda olacak. Dönence şarkısıyla başlayan başarılı fragmandan da gördüğümüz kadarıyla çok keyifli bir film bizleri bekliyor. Bundan şüphesi olanlar zaten Ali Atay’ın diğer iki filmini seyredip ikna olabilirler.

  • 4. Müjde! Yakında Çekimleri Başlayacak: Ölümlü Dünya 2

Filmin senaristlerinden Aziz Kedi’nin geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajdan öğrendiğimiz kadarıyla, Cinayet Süsü filmi vizyona girdikten sonra Ölümlü Dünya’nın ikinci filmi için çalışmalar başlayacak. Zaten birinci filmin sonunda bir devam filmi geleceğinin ipucu verilmişti, sanıyoruz ki hikayesi de hazır olmalı. Yani belki de önümüzdeki yıl bir Ölümlü Dünya 2 haberi ile karşılaşabiliriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir