The French Dispatch
Başlıklar,  Sanat

Yeni Wes Anderson Filminden İlk Fragman: The French Dispatch

Amerikalı usta yönetmen Wes Anderson’ın yeni filmi The French Dispatch, ilk görselleri ve büyüleyici fragmanı ile sevenlerine duyuruldu. Onuncu uzun metraj projesi ile hayranlarına merhaba diyecek bağımsız sinemacı, Tilda Swinton, Benicio Del Toro, Bill Murray, Owen Wilson, Christoph Waltz ve Willem Defoe gibi isimleri bir araya getiriyor. İşte merak edilen film hakkında ilk görseller ve tüm detaylar…

Tenenbahum Ailesi (2001), Küs Kardeşler Limited Şirketi (2007), Yükselen Ay Krallığı (2012) ve Büyük Budapeşte Oteli (2014) gibi neredeyse kült haline gelmiş yapımları ile hayatımıza girmiş Wes Anderson, yeni filmiyle iki yıllık bir aradan sonra seyirci karşısına çıkacak.

En son Anderson’ı Köpek Adası (2018) isimli bir stop-motion animasyon filmiyle beyazperdelerde izlemiştik. Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray, Jeff Goldblum ve Bob Balaban gibi başarılı isimlerin sesleri ile şekillenen yapım yine eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanmıştı.

The French Dispatch: Wes Anderson İmzalı Bir Dönem Komedisi

Sıra dışı senaryoları ve olağanüstü görsellikleri ile dikkatleri üzerine çeken yönetmen Wes Anderson, bu defa bir dönem hikayesi ile izleyicileriyle buluşacak.

2020 yılının en merak edilen yapımları arasında bulunan The French Dispatch, gerçekte var olmayan bir Fransa şehrinde kurulan Amerikan gazetecilerin ilgi çekici hikayesini konu alacak.

Efrahim: Yeni Wes Anderson Filminden İlk Fragman: The French Dispatch

Ayrıca filmin bazı kısımlarının siyah beyaz, bazı kısımlarının ise animasyon tekniği ile aktarılacağı biliniyor. Bunun yanında filmde yer alan kimi çıplaklık, müstehcen diyalog ve olumsuz örnek olacak sahneler sebebiyle yapımın +18 yaş sınırı aldığı açıklandı. Dolayısıyla diğer filmlerinden çok ayrı bir yerde duran, hiç beklemediğimiz bir Wes Anderson filmi ile karşılaşacağız gibi görünüyor.

Bill Murray, Yeniden Wes Anderson Kadrosunda!

Filmin oyuncu kadrosuna göz attığımızda ise başrollerde Benicio Del Toro, Tilda Swinton ve Bill Murray bulunuyor. Ayrıca bu usta isimlere Frances McDormand, Saoirse Ronan, Léa Seydoux, Timothée Chalamet, Adrien Brody, Owen Wilson, Willem Dafoe, Mathieu Amalric, Jeffrey Wright, Christoph Waltz, Elisabeth Moss, Jason Schwartzman, Henry Winkler, Lois Smith, Cécile de France, Lyna Khoudr, Stephen Park, Liev Schreiber, Elisabeth Moss, Edward Norton, Guillaume Gallienne, Jason Schwartzman, Tony Revolori, Rupert Friend, Bob Balaban, Hippolyte Girardot ve Anjelica Huston gibi pek çok değerli aktör ve aktris eşlik ediyor.

Filmin senaryosunda Wes Anderson adı geçerken önceki filmlerde olduğu gibi hikayeyi Roman Coppola, Jason Schwartzman ve Hugo Guinness üçlüsü ile beraber kaleme aldığını biliniyor.

The French Dispatch Ülkemizde Ne Zaman Vizyona Girecek?

Fransız Sevkiyatı olarak da dilimize çevirebileceğimiz The French Dispatch, ABD’de 24 Temmuz, İngiltere’de ise 28 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girecek. Türkiye’deki vizyon tarihi henüz netlik kazanmış olmasa da en geç Eylül ayında sinema salonlarına ulaşabileceği tahmin ediliyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir