9 Kere Leyla
Sanat

Haluk Bilginer’in Yeni Filminden İlk Fragman Yayınlandı: 9 Kere Leyla

Usta yönetmen Ezel Akay’ın çektiği ve Haluk Bilginer ile Demet Akbağ’ın başrollerinde yer aldığı 9 Kere Leyla, beklenen fragmanıyla karşımıza çıktı. Son dönemin en eksantrik komedi yapımlarından biri olmaya aday 9 Kere Leyla’nın vizyon tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu ile alakalı tüm detayları sizler için bir araya getirdik…

İlk olarak Neredesin Firuze? (2004) ve sonrasında Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2006) filmlerinde birlikte çalışan Ezel Akay ile Haluk Bilginer, benzersiz uyumlarını yeni bir yapımda daha bir araya getirmeye hazırlanıyorlar. Çekimleri geçtiğimiz aylarda tamamlanan 9 Kere Leyla, sinemamızda çok fazla örneği olan bir kara mizah türüyle seyirci karşısına çıkmak için gün sayıyor.

https://www.facebook.com/9kereleyla/videos/2905435449513826/

Fragmanına ve daha önce yayınlanan kısa tanıtım filmlerine göz attığımızda, bol müzikli ve kahkaha dolu bir sinema filmi izleyeceğimiz kesin gibi görünüyor. Haluk Bilginer’i uzun zamandır bir komedi filminde görmemiş olmanın özlemiyle bekleyenler için de oldukça şahane sürprizler olacak diyebiliriz.

Haluk Bilginer - Demet Akbağ

Filmde Adem karakterine hayat veren Haluk Bilginer’in karısı Leyla’yı (Demet Akbağ) öldürmeye çalışma girişimlerine şahit olacağız. Trajikomik bir temaya sahip olan 9 Kere Leyla, Türkiye’nin en değerli oyuncuları arasında kabul edilen Bilginer ile Akbağ’ı yıllar sonra tekrar buluşturacak.

En son aynı ikiliyi Nuri Bilge Ceylan imzalı Kış Uykusu filminde iki kardeş olarak seyretme şansına erişmiştik. Efsane oyuncular yedi yıllık aranın akabinde bu defa birbirlerinden nefret eden karı kocayı canlandıracaklar.

9 Kere Leyla Filminin Konusu ve Oyuncu Ekibi

Senaryosuna da katkı sağlayan yönetmen Ezel Akay’ın renkli üslubu ile karşımıza çıkacak 9 Kere Leyla’nın başrollerinde Haluk Bilginer ile Demet Akbağ’a büyüleyici bir oyuncu kadrosu eşlik edecek. Elçin Sangu, Fırat Tanış, Alican Yücesoy gibi isimler ile şekillenen filmin kadrosu; Contact Film Works ve BKM ortak yapımcılığı eşliğinde beyazperdelere gelecek.

Filmin hikayesine baktığımız zaman ise Leyla ile Adem’in büyük bir çıkmaza giren evlilik hayatlarına şahit oluyoruz. Adem, artık kalbi genç sevgilisi Nergis için atan, evliliğinden sıkılmış bir adamdır. Nergis ile yeni bir hayat kurmak isteyen Adem, karısı Leyla’yı öldürmeye karar verir ve böylelikle olaylar gelişir.

9 Kere Leyla

Heyecan dolu bir komedi filmi olan 9 Kere Leyla, 20 Mart 2020 tarihinde beyazperdelere ulaşacak.

Haluk Bilginer, Zeki Müren Karakteriyle Karşımıza Çıkacak

Ancak bu filmin Haluk Bilginer ve Ezel Akay işbirliği için bir son olmadığını söyleyelim. Başarılı ikili ilerleyen dönemde karşımıza Osman Sekiz ve Zeki Müren Öpücüğü isimli iki yeni film ile daha çıkacak. Haluk Bilginer, yıllardır hayali olarak anlattığı Zeki Müren’i canlandırma şerefine nail olacak.

Büyük bir olasılıkla Osman Sekiz bu yılın son çeyreğinde vizyona girecek. Zeki Müren Öpücüğü için ise gelecek yıla sarkacağını neredeyse kesin olarak söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir