Star Wars Episode I: Racer
Eğlence,  Nedir ?

Star Wars Episode I: Racer Oyunu PS4 ve Switch’e Eklenecek!

Yıldız Savaşları serisinin efsane yarış oyunu Star Wars Episode I: Racer nihayet PlayStation4 ve Nintendo Switch’e geliyor. Star Wars serisinin ilk bölümü olan Gizli Tehlike filmi esas alınarak geliştirilen oyun yıllar sonra ilk defa geliştirilmiş bir sürüm ile yeniden ele alınıyor.

Yıldız Savaşları: Bölüm I – Gizli Tehlike filmi 1999 yılında vizyona girmesi ile birlikte hemen akabinde LucasArts serinin bir video oyunu versiyonunu yayınlamıştı. Microsoft Windows, Nintendo 64, Game Boy Color ve MacOS oyun konsolları için üretilen başarılı yarış oyunu; filmde karşılaştığımız Podracing adlı hızlı yarış teknelerini baz almaktadır. Podracing nedir diye düşünüyorsanız bu oyun sayesinde hem bu sorunun yanıtını en iyi şekilde almış; hem de Star Wars evrenine kapsamlı bir ziyarette bulunmuş olabilirsiniz.

Elbette ki bu noktada Star Wars Episode I: Racer oynamak için herhangi bir Star Wars filmi izlemiş olmanıza gerek olmadığını hatırlatmak isteriz. Seriden hiç anlamayan, hatta ismini daha önce hiç duymamış bir insan bile oyundan gayet tat alabilir. Ancak sıkı bir Star Wars hayranı iseniz oyundan aldığınız zevk aşırı oranda artacaktır. Daha da önemlisi, 21 sene sonra ilk defa oyunun yeni teknoloji ile düzenlenmiş bir versiyonu sizleri amansız bir yarışa sürükleyecektir. Bilim kurgu temalı yarış oyunu Racer, ilk defa PlayStation 4 ve Nintendo Switch konsollarına uygun hale getiriliyor.

Star Wars Episode I: Racer Oyunu

Star Wars Episode I: Racer Özellikleri ve Oyun Hakkında Tüm Detaylar

Oyunun yenilenmiş sürümünü duyuran Aspry şirketi yapmış olduğu basın açıklamasında; “Nintendo Switch ve PlayStation 4’teki en optimum oyun deneyimi için Star Wars Episode I: Racer’ı modernize ettik. Star Wars hayranları yarışçılarını birinciliğe yönlendirirken rakiplerini toz içinde bırakmaya hazır olsunlar,” ifadelerini kullandı.

Şimdilik oyunun hangi açılardan yenilik kazandığını bilmesek de görüntülü kalitesinin ultra düzeyde artış göstereceğini ve benzersiz grafiklere sahip olacağını düşünüyoruz. Orijinal oyun ile karşılaştıracak olursak, bilindiği üzere oyunda Anakin Skywalker dahil olmak üzere toplamda 25 karakter karşımıza çıkıyor ve bir tanesiyle yola devam etmemiz gerekiyor. Büyük bir ihtimalle yenilenmiş versiyonda karakter sayısının artış göstereceğini görebiliriz. Aynı zamanda oyunda Tatooine, Baroonda gibi Star Wars gezegezinde bulunan yerel yarış pistleri olduğunu biliyoruz. Buna ek olarak yeni yarış pistleri de oyuna dahil edilebilir.

Star Wars Episode I: Racer Oyna

Tek kişilik ya da çoklu oyuncu seçenekleri ile oynama şansına eriştiğimiz Racer, Tusken Baskıncıları ve meteor yağmurları gibi Yıldız Savaşları serisinde de sıkça karşılaştığımız tehlikeleri yarış pistine taşıyor. Dolayısıyla oyunda çok dikkatli olmanız ve etrafınıza iyi bakmanız gerekiyor. Aksi taktirde yarışı doğal afetler sebebi ile terk etmek oldukça üzücü olacaktır.

Star Wars orijinal müzikleri ile şekillendirilen başarılı oyun Star Wars Episode I: Racer ne zaman çıkacak, diye düşünüyorsanız yapımın yenilenmiş sürümü ile birkaç hafta içerisinde oyunculara sunulacağı söyleniyor. Star Wars Episode I: Racer satış fiyatı ise 15 dolar etiketi ile raflarda yerini alacak. Şimdiden hepinize keyifli yarışlar dileriz!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir