Pokemon GO
Eğlence,  Nedir ?

Pokemon Go Yeni Güncellemesi ile Artık Evden Oynanacak!

Ünlü çizgi film uyarlaması olarak telefonlarımıza gelen Pokemon GO oyunu Koronavirüsü kaynaklı önemli bir güncelleme aldı. Pokemon GO’nun son güncellemesi ile birlikte artık insanlar evlerinde Pokemon avına çıkabilecek, dolayısıyla bunun için dışarıda dolaşmaya ihtiyaç kalmayacak.

Niantic firması tarafından geliştirilen ve The Pokémon Company sayesinde yayınlanan meşhur telefon oyunu Pokemon GO, nihayet oyuncuların çok istediği bir talebi dikkate alarak yeni bir güncelleme getirdi. Pokemon GO’nun yeni güncellemesi, Koronavirüsü sebebiyle insanların evlerinden çıkmamasını ve sosyal mesafeye dikkat etmelerini destekleyecek keyifli bir adım attı. Bu güncelleme sayesinde oyuncular artık Pokemon avına çıkmak için evlerinden ayrılmak zorunda kalmayacaklar. Zira Pokémon GO bu hizmeti oyuncuların evlerine getirdi.

Arttırılmış Gerçeklik oyunları arasında en popüler isimlerden bir tanesi olan Pokemon GO güncelleme haberini yukarıda görmüş olduğunuz tweet vasıtasıyla Twitter platformunda hayranlarına duyurdu. İnsanları evlerinde kalmalarına teşvik eden bu önemli gelişme oyunun gelişmesi ve bu dönemde de oynanması adına önemli bir yenilik olarak değerlendirildi.

Pokemon GO, Uzaktan Baskın Kartı Özelliğini Duyurdu

Pokemon GO’nun en sevilen çoklu oyunculu modlarından bir tanesi Baskın Savaşları olarak biliniyor. Ancak içinde bulunduğumuz Koronavirüsü günlerinde insanların oyun oynamak için dışarı çıkması epeyce büyük bir lüks olarak görünüyor. Dolayısıyla Pokemon’un geliştiricileri bu sorunu gidermek adına yeni bir kart devreye soktu.

Efrahim: Pokemon Go Yeni Güncellemesi ile Artık Evden Oynanacak!

Pokemon GO mağazası üzerinde yer alan Uzaktan Baskın Kartı (Remote Raid Pass) küçük bir ücret karşılığında satın alınabilir ve telefonunuza tanımlanabilir. Uzaktan Baskın Kartı ne işe yarar, diye soracak olursanız bu özelliğin evlerinizde otururken dışarıdaki Baskın Savaşları’na kolayca katılmanıza imkan tanıdığını söyleyebiliriz. En azından Koronavirüsü salgınını atlatana kadar devrede olacak bu kart; insanların hiçbir fiziki hareket veya efor sarf etmeden amaca ulaşmasına yardımcı oluyor.

Baskın Savaşları nedir, diye soranlar için bu moddan da kısaca bahsetmek isteriz. Pokemon GO Baskın Savaşları gerçek dünyada yer alan oyuncuların bir araya gelerek Pokemon avlama görevlerine deniyor. Normal şartlarda sınırsız katılımcı ile gerçekleştirebileceğiniz Baskın Savaşları, Uzaktan Baskın Kartı ile birlikte maksimum 20 kişilik bir kapasiteyi kapsıyor.

Pokémon GO oyunu şu anda Android ve iOS cihazlar için kullanıma hazır bir şekilde sizleri bekliyor. Arttırılmış Gerçeklik keyfini sonuna kadar alabileceğiniz bu oyun sizi bir taraftan nostaljik bir biçimde çocukluğunuza götürürken; diğer yandan zorlu bir Pokemon avının içine sürüklüyor. Pokemon GO indirmek isteyenler için Google Play Store ya da App Store mağazalarında yer alıyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir