Arttırılmış Gerçeklik Oyunları
Eğlence

Çocuklar İçin En Eğlenceli Arttırılmış Gerçeklik (AR) Oyunları

Mobil cihazlarda oyun oynama deneyimini daha inandırıcı kılmak için arttırılmış gerçeklik oyunlarını hiç denediniz mi? Eğer çocuğunuz ile birlikte yeni bir mobil oyuna başlamak istiyorsanız sizlere ailecek oynayabileceğiniz birbirinden güzel ve her yaşa uygun AR oyunlarını bir araya getirdik. İşte süper gerçekçi mobil oyunlar…

5. Space Kids

Space Kids App

Çocuklarınıza fen bilgisi ve matematik derslerini sevdirmek istiyorsanız kesinlikle Space Kids oyununu telefonunuza indirmelisiniz. Fotoğraf çekmek için ideal bir cep telefonunuz varsa kamera önünde yer alan öznelerin yanında astronot, dinozor ve sıra dışı pek çok varlığı görebilirsiniz. Ayrıca çektiğiniz fotoğrafları ekran görüntüsü alarak telefonunuza kaydedip sosyal medyada paylaşmanız da mümkün.

4. AR Dunk

AR Dunk App

Arttırılmış gerçeklik destekli bir basketbol oyunu oynamak muhtemelen oldukça sıra dışı olacaktır. AR Dunk nasıl oynanır, diye düşünüyorsanız yapmanız gereken tek şey kameranızı düz bir zemine dikine yerleştirmek ve ekran başına geçip basket atmak olacaktır. Bu sayede kötü hava koşullarında basketbol sahasına gitme zorunluluğu kalmadan evde dilediğiniz gibi spor yapma keyfinizi sürdürebilirsiniz.

3. Angry Birds AR: Isle of Pigs

Angry Birds AR Isle of Pigs

Bir zamanların efsane oyunu Angry Birds, arttırılmış gerçeklik desteği ile yeni bir maceraya başladı. 40’tan fazla eğlenceli seviyeye şahit olacağınız hedef alma oyunu, çalınan yumurtalarınızı kurtarmak için kötü kalpli domuz ordusuna karşı savaşmanızı istiyor. Nerede rahat ediyorsanız orada oynayabileceğiniz oyun ilk defa telefonu hareket ettirerek fiziksel müdahalelerde bulunabileceğiniz oynama kombinasyonları ile şekillendi.

2. Color Quest AR

Color Quest AR Arttırılmış Gerçeklik Oyunu

Küçük yaştaki çocukların gelişimi için tasarlanan Color Quest AR, eşine az rastlanır bir mobil boyama oyunu olarak dikkat yaratıyor. Ancak bu oyunun diğer boyama oyunlarından epey farklı olduğunu hatırlatmak isteriz. Çünkü çocuklarınızın boyadığı tüm karakterler, boyama işlemi bittikten sonra kameranızda canlanacak ve karşınızda dans edip keyifli pozlar vererek ailenize tatlı bir anı bırakacak.

1. Pokemon GO

Pokemon GO Arttırılmış Gerçeklik Oyunu

Tüm zamanların en iyi arttırılmış gerçeklik oyunu olarak oyun eleştirmenleri tarafından sıkça bahsedilen Pokemon GO bizleri çevrimiçi bir Pokemon savaşına davet ediyor. Dilerseniz ailecek telefonunuza Pokemon GO indirip gerçek dünyada Pokemon avlayabilir, rakipleriniz ile savaşa çıkabilir ve oyun içi ticaret gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Koronavirüsü sebebiyle artık Pokemon GO Baskın Savaşları modunu evlerinizden oynamanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir