Reynmen Instagram
Sosyal Medya,  Eğlence

Reynmen, Realme İşbirliğiyle Instagram Konseri Verecek

Reynmen takma ismi ile sosyal medyada tanınan Yusuf Aktaş, ünlü teknoloji şirketi Realme sponsorluğunda Instagram üzerinden hayranları karşısına çıkacak. Yeni albümünden parçalar okuyacağı bu canlı yayında Reynmen takipçilerine keyifli bir sanal konser atmosferi yaşatacak.

Tüm dünyada 10 binin üzerinde insanın ölümüne sebep olan Corona Virüsü, ülkemizde son durum olarak 359 vatandaşımızda görünmüş olarak kayıtlara geçti. Sık sık kamera karşısına geçerek vatandaşları Coronavirüs enfeksiyonu ile alakalı olarak bilgilendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşlara gerek duymadıkça evden çıkmamaları çağrısında bulundu. Bununla birlikte pek çok kurum #EvdeKal çağrısında bulunarak bu konuda farkındalık yaratmayı amaçladı.

Son olarak #EvdeKal diyen kişi, çektiği Vine videoları ile hayatımıza giren Reynmen oldu. YouTube ve Instagram platformlarının popüler ismi Reynmen; vatandaşların üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek çok gerekli olmadıkça evden çıkmamaları konusunda destekte bulundu. Bununla birlikte evde geçirecekleri vakti eğlenceli bir şekilde yaşamaları için, genç fenomen bir Instagram konseri gerçekleştireceğini ifade etti.

Reynmen, 21 Mart Tarihinde Instagram Üzerinden Canlı Konser Düzenleyecek

Sosyal mesafeye önem gösterilmesi üzerine vatandaşlar evlerinden ayrılmamaya dikkat etti. Bununla beraber evlerinden çıkmayan ve canları sıkılan gençlere karşı Çinli teknoloji şirketi Realme, oldukça önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Reynmen

Realme firması resmi Türkiye Instagram hesabı üzerinde Reynmen’i ağırlayacağını ve sanatçının takipçilerine internet üzerinden konser vereceğini duyurdu. Reynmen’in bu konserde RnBesk albümünden popüler parçaları çalacağı ve ayrıca Ela, Derdim Olsun gibi hit şarkılara da yine bu konserde yer vereceği düşünülüyor.

21 Mart 2020 Cumartesi günü Realme Türkiye Instagram sayfası üzerinden yapılacak olan Reynmen konserinin saat 20:30’da başlayacağı öğrenildi. Ayrıca bu konsere Haluk Levent’in kuruculuğunu üstlendiği Ahbap Platformu da dahil olacak. Konser ile eşzamanlı olarak yapılacak bağış etkinliğinden elde edilen gelirler sayesinde devlet hastanelerine çok sayıda maske bağışlanacak; ayriyeten salgın yüzünden işten çıkarılmış insanlara maddi yardımda bulunulacak.

Realme Türkiye Pazarlama Direktörü Merve Yeniev, hazırlanan sanal konser projesi ile alakalı şu ifadeleri kullandı: “Bu zor günlerin en kısa zamanda sona ermesini diliyorum. Marka olarak #EvdeKal diyoruz ve gençleri evde kalmaları konusunda motive etmek istiyoruz. Hep beraber atlatacağız.

Aynı zamanda Realme, ilk defa Reynmen ile başlayacak olan Instagram konserlerinin ileri tarihlerde başka sanatçılarla da devam edeceğini ve bunun düzenli bir hale geleceğini de ifade etti. Yapılan her Instagram konseri evde oturan insanların neşesini yerine getirirken; aynı zamanda maddi ya da manevi olarak umutsuzluk yaşayan insanlara da yardımlar gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Hakan Günday, Ahmet Mümtaz Taylan, Vedat Milor, Zülfü Livaneli ve İlber Ortaylı gibi isimleri bir araya getiren Tuhaf Dergisi #EvdeKal özel sayısından (ücretsiz) haberiniz var mı?

https://fakirhane.com/tuhaf-dergisi-coronavirus-icin-evdekal-ozel-sayisi-hazirladi/2020/3097/

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir