Harry Potter Oyunu
Eğlence,  Foto Galeri

Potterhead’ler İçin En Eğlenceli 5 Mobil Harry Potter Oyunu

J.K. Rowling imzalı olağanüstü kitap serisinden sinemaya aktarılan Harry Potter efsanesi halen daha büyük bir hayran kitlesine sahip. Serinin son sinema filmi 2011 yılında yayınlanmış olmasına rağmen Potterhead’ler seriye sadık olduklarını ısrarla göstermeye devam ediyor. Eğer siz de bir Potterhead iseniz ve Harry Potter’la ilgili daha fazla içerik tüketmek istiyorsanız sizlere akıllı telefonlarda oynayabileceğiniz olağanüstü Harry Potter oyunları listesi hazırladık. İşte o oyunlar…

5. LEGO Harry Potter: Years 1-4

LEGO Harry Potter Years 1-4

Harry Potter’ın LEGO oyunu olarak karşımıza çıkan mobil oyun Warner Bros. tarafından oyunculara duyuruldu. Öncelikle bu ürünün Harry Potter’ın birinci kitabından dördüncü kitaba kadar olan macerasını içerdiğini hatırlatalım. Üç Büyücü Turnuvası, Quidditch Dünya Kupası, Voldemort ile savaşma ve Sırlar Odası’nda gezinme deneyimleri elde edebileceğiniz oyunda Hogwarts Büyücülük Okulu’nu yeniden keşfetme şansına sahipsiniz.

Not: Oyun şu anda Google Play Store mağazası üzerinde 34,99 TL karşılığında listelenmektedir.

4. LEGO Harry Potter: Years 5-7

LEGO Harry Potter: Years 5-7

Harry Potter’ın beşinci kitabından son kitabına kadar olan maceralarını içeren LEGO oyunu, yukarıdaki oyunun devamı niteliği taşımaktadır. Büyük Hogwarts savaşında sona yaklaşılırken artık Voldemort’a karşı son kozlarınızı gösterecek ve Büyücülük Okulu’nun geleceğini kurtarmaya çalışacaksınız. Ayrıca Hogwarts’ın yanı sıra Grimmauld Meydanı ve Büyücülük Okulu gibi Harry Potter’ın en ikonik mekanları LEGO uyarlamasıyla karşınıza çıkacak.

Not: LEGO Harry Potter’ın devam sürümünü yine Google Play Store’dan 34,99 TL’ye indirmek mümkün.

3. Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter Hogwarts Mystery

Jam City tarafından geliştirilen oyunda seçmen şapkanızı kafanıza takıp büyüleyici bir maceraya yolculuk yapacaksınız. Harry Potter rol yapma oyunu (RPG) formatlı bu yapım, ilk olarak Hogwarts’a gitmek için evinize gelen bir mektup davetiyesi ile başlıyor. Akabinde bir Gryffindor mu, Slytherin mi, Ravenclaw mı yoksa Hufflepuff mı olduğunuz ortaya çıkıyor ve büyüler öğrenip kendinizi geliştirmeye başlıyorsunuz. Hogwarts Gizemi olarak da bulabileceğiniz oyun şu anda Google Play Store ve App Store mağazalarında indirmek üzere sizleri bekliyor.

2. Fantastic Beasts VR Experience

Fantastic Beasts VR Experience

Harry Potter’ın spin-off serisi olarak bildiğimiz Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? bu defa kitap ve sinema filminden sonra bir VR oyunu olarak önümüze çıkıyor. Daha önce karşılaşmadığınız kadar sinematik bir VR deneyimi elde edebileceğiniz oyunda türlü canavarlar ile tanışacak ve birlikte yeni büyüler hazırlayıp sihirli anlara tanık olacaksınız.

1. Harry Potter: Wizards Unite

Harry Potter Wizards Unite

Pokemon GO yapımcıları tarafından hazırlanan Wizard Unite oyunu J.K. Rowling’in orijinal hikayesine sadık kalarak oldukça başarılı bir uyarlama halinde akıllı telefonlarımıza geliyor. Android ve iOS’ta indirmeye hazır olan arttırılmış gerçeklik (AR) oyunu, Harry Potter oynamak isteyenler için en birincil seçenek olarak öne çıkıyor. 360 derecelik kameralar ile kendinizi maceraya atabilir ve asanızı elinize alıp düşmanlara karşı savaş gösterebilir, Hogwarts’ı kötü niyetli cadı ve büyücülere karşı koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir