PlayStation 5
Başlıklar,  Eğlence

PlayStation 5 Satış Fiyatı İnternete Sızdırıldı!

Bütün dünyanın heyecanla beklediği 2020 model konsol oyunu PlayStation 5, pek çok detayıyla kullanıcılarının büyük ilgisini çekiyor. Sony imzası ile satışa çıkacak PS5 çıkış tarihi ve satış fiyatı gibi pek çok önemli ayrıntı, Danimarkalı bir internet sitesi tarafından ortaya çıkarıldı. İşte PS5 ile ilgili merak edilen tüm detaylar…

Geçtiğimiz haftalarda kameralar karşısına geçen Sony yetkilileri, büyük bir merakla beklenen PlayStation 5 donanım özellikleri üzerine birtakım açıklamalarda bulundu. Son model PlayStation modeli ile ilgili birçok ayrıntı yayınlayan Sony, bu açıklamalarla birlikte PlayStation 5’in yakın bir zaman içerisinde geleceğini bir nevi müjdelemiş oldu.

Öte taraftan PlayStation 5’in kaç para olacağı ve en önemlisi de ne zaman satışa çıkacağı çok tartışılıyordu. Kimi analistler yeni PlayStation modelinin normal şartlarda bahar ayında tanıtılacağını, fakat Corona Virüsü salgını sebebiyle gelecek yıla ertelendiğini iddia ederken; kimileri ise Sony’nin PlayStation 5’i bu yıl mutlaka piyasaya süreceğini dile getiriyordu.

Ancak bu konuda beklenen hamle Danimarkalı perakende satış sitesi Føtex firmasından geldi. Føtex’te bugün itibariyle açılan PlayStation 5 sayfasında, PS5’in çıkış tarihinden satış fiyatına kadar birçok detay yayınlandı. Fakat oyun severler, ilk bakışta şaşkına uğratan PlayStation 5 satış fiyatını görünce adeta şaşkına uğradı.

PlayStation 5 Fiyatı

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Danimarka menşeili internet sitesinde ortaya çıkan iddialara göre PlayStation 5’in kaç para olduğu kesinlik kazandı. 6.989 Danimarka kronu olarak paylaşılan PS5, yaklaşık olarak 1.030 dolar gibi bir rakama eşit geliyor. Yani bu rakamların ülkemiz kur oranına göre farkı, ortalama 6.800 TL’ye denk gelmektedir.

Elbette ki bu rakamın çok yüksek olduğu, yalnızca sizin dikkatinizi çekmedi. Özellikle de sosyal medya ağları üzerinden bu haberler ile karşılaşan birçok oyun tutkunu, adeta Sony’e öfke yağdırdı. Pek çok kullanıcı bu rakamların doğru olmadığını umarak haberin yalan olmasını ümit etti.

Çünkü PlayStation 5 satış fiyatı uzman teknoloji analistlerine göre en fazla 500 dolar ederinde raflara sunulmalıydı. Sony tarafından açıklanan donanım özellikleri, eski cihazlar ile karşılaştırıldığında rakamın bu kadar yükseklere çıkması oldukça sıra dışı bulundu.

PlayStation 5 çıkış tarihi ile ilgili de resmi bir açıklama şimdilik yapılmasa da Føtex’e göre PS5, 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle ön siparişe sunulacak. Bununla birlikte büyük olasılıkla 2021’in ilk günlerinde cihazlar sahiplerine ulaşacak. Son olarak tüm bu bilgilerin resmi olmayan bir kaynak tarafından bizlere sunulduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. Sony bu konuya ilişkin resmi bir demeç verirse, mutlaka sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir