Brad Pitt
Sanat

Başrolünde Brad Pitt Olan En İyi 6 Sinema Filmi

Sinema dünyasının ünlü isimlerinden biri olan Brad Pitt, rol aldığı birçok film ile dikkat çekmeyi başaran başarılı oyunculardan biri. Oyunculuk kariyerine başladığı günden bu yana beğeni toplayan ve sevilen bir oyuncu kendisi. Yaşına ve tipine baktığımızda, ‘Yok artık,’ dediğimiz Pitt’in en sevilen ve beğenilen filmlerini sizler için derledik. Gelin bu listeye bir göz atalım.

1. Inglourious Basterds (Soysuzlar Çetesi) – 2009

Inglourious Basterds

2009 yapımı Quentin Tarantino imzalı bu filmde yakışıklı oyuncu Brad Pitt başrolde yer alıyor. Nazi İşgali sırasında gerçekleşen bir grup Yahudi ABD askerinin Nazi liderini öldürme çabasını görmekteyiz filmde. Brad Pitt burada bir teğmeni canlandırıyor ve ona eşlik eden diğer başarılı oyuncular ise şöyle: Melanie Laurent, Michael Fassbender, Eli Roth, Diane Kruger ve Daniel Brühl.

2. The Curious Case of Benjamin Button (Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi) – 2008

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

F. Scott Fitzgerald’ın aynı adlı kısa hikayesinden uyarlanan bir film. Yaşlı bir insan olarak dünyaya gelen ve gün geçtikçe gençleşmeye başlayan Benjamin Button adlı karakteri anlatıyor. Bu karakter ise Brad Pitt’in unutulmaz performansı ile hayata geçiriliyor.

3. Snatch (Kapışma) – 2000

Snatch

Guy Ritchie imzalı 2000 yapımı bu filmde Brad Pitt, Mickey O’Neil adlı bir Çingene karakteri canlandırıyor. Gangster, hırsız ve bahisçi gibi birçok kişi bir elmasın peşinden kovalıyor. Oldukça hızlı ilerleyen bu filmde aksiyon her daim sürüyor.

4. Fight Club (Dövüş Kulübü) – 1999

Fight Club Brad Pitt

1999 yapımı bu film Chuck Palahniuk’un aynı adlı kitabından uyarlanan bir yapım. Büyük bir kapitalizm eleştirisi yapan bu filmde Brad Pitt ve Edward Norton başrolde. Filmde yeraltı dövüş kulübü kuran Tyler Durden, kurduğu yasa dışı örgütle dünyada var olan kapitalist sistemi sona erdirmek istiyor.

5. Once Upon a Time in Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da) – 2019

Brad Pitt

Yine bir Quentin Tarantino imzalı film ile karşımıza çıkan Brad Pitt ve ona eşlik eden Leonardo DiCaprio. Gözden düşmekte olan bir oyuncu ve ona sadık olan bir dublörün hikayesini anlatan bu filmde dublörü Pitt canlandırıyor.

6. Ad Astra (Yıldızlara Doğru) – 2019

Ad Astra Brad Pitt

Uzay temalı bir filmde başarılı oyuncumuz olmazsa olmazdı. 2019 yapımı bu film, 30 yıl önce babasının çıktığı uzay yolculuğunda ondan bir iz bulabilmek için uzay yolculuğuna çıkan astronot Roy McBride’ın hikayesi anlatılıyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir