E-Devlet Kapısı
Başlıklar

E-Devlet Vatandaşları Corona Virüsü ile Alakalı Uyardı!

Devlet hizmetlerinin elektronik ortamlarda kullanıcılara hızlı bir şekilde sunulmasını sağlayan E-Devlet Kapısı, vatandaşları COVID-19 salgınıyla ilgili uyardı. Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları gerektiğini ifade eden uyarı metninde pek çok kamu hizmetinin E-Devlet’ten kolaylıkla yapılabileceği belirtildi.

Şu anda Corona Virüsü ile alakalı açıklanmış olan resmi vaka sayılarına göz attığımızda, hastalığın bir günde 98’den 191’e çıktığı ile karşılaşıyoruz. Vaka sayısının bir günde üç kat artış göstermesi, vatandaşlarımızı oldukça korkutan bir durum oldu. Aynı zamanda Türkiye’de Corona Virüsü sebebiyle ölen insan sayısı 3’e yükseldi.

COVID-19 enfeksiyonu kaynaklı gerçekleşen son ölümün eski Kara Kuvvetleri Komutanı olan Emekli Orgeneral Aytaç Yalman olarak kayıtlara geçtiği öğrenildi. Aynı zamanda hayatını kaybeden Yalman’ın eşinin de Corona Virüsü enfeksiyonuna yakalandığı bilgisi paylaşıldı.

Şu anda kafeler, çay bahçeleri, internet kafeler, barlar ve daha pek çok eğlence mekanı salgın riskini arttırmamak adına kapanmışken; Sağlık Bakanlığı vatandaşlarımıza #EvdeKal çağrısında bulunuyor. Hastalığın yayılımını en aza indirmek için insanların zorunlu olmadığı sürece evden çıkmaması tavsiye ediliyor.

E-Devlet, Tüm Vatandaşlara Toplu Uyarı Maili Gönderdi!

Her bir vatandaşımızın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirilmesi beklenen bu zorlu süreçte E-Devlet Kapısı, sisteminde kayıtlı olan tüm bireylere toplu bir e-posta gönderdi. Toplu mesajda E-Devlet, Yeni Tip Koronavirüs konusunda halkı bilinçlendirmek adına sosyal mesafeyi korumanın ve gündelik etkileşimlerin azaltılmanın önemini yineledi.

Pek çok kamu hizmetini gerçekleştirmek adına dışarı çıkmanın gerekli olmayacağını ifade eden uyarı mesajında şu cümlelere yer verildi:

Ülkemizin tüm kamu kurum ve kuruluşları Yeni Tip Koronavirüse karşı dünyaya örnek bir şekilde mücadele etmektedir. Vatandaşlarımızın bu husustaki farkındalığının artması daha etkin bir mücadele sağlayacaktır. Salgının yayılmasını önlemek için sosyal ortam etkileşimini mümkün olduğunca azaltmak önem arz etmektedir.

Bu doğrultuda, vatandaşlarımız (özellikle daha fazla risk taşıyan 60 yaş üstü olanlar, gebe veya emziren kadınlar ve ciddi kronik tıbbi hastalığı olanlar) kendilerini ve çevrelerini korumak üzere çoğu kamu hizmetlerine e-Devlet Kapısı ve diğer Dijital Türkiye Platformları üzerinden evlerinden çıkmadan erişim sağlayabilirler.

UNUTMAYALIM…

KORONAVİRÜS, ALACAĞIMIZ TEDBİRLERDEN DAHA GÜÇLÜ DEĞİLDİR.

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir