Efrahim: RTÜK’ten Dondurma Reklamlarına Tepki Geldi!
Başlıklar

RTÜK’ten Dondurma Reklamlarına Tepki Geldi!

Son zamanlarda pek çok tartışmaya konu olan RTÜK, özellikle de kimi sosyal medya platformlarını kendi bünyesine dahil etmesinin ardından çok fazla eleştiriye mani olmuştu. Bunun ardından RTÜK, yaptığı son açıklama ile gözleri tekrar üstüne çekmeyi başardı. Yapılan yeni açıklama ile beraber dondurma reklamları hedef gösterilerek bu reklamlar üzerinde kimi değişikliklere gidileceği açıklandı.

RTÜK’ün İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, o çok konuşulan açıklamasında reklamların içeriklerinde kimi değişikliklere gidilmesi gerektiğini dile getirdi. Özellikle de bu değişikliğe gidecek reklamlar arasında dondurma reklamlarının olduğunu ifade etti.

Dondurma reklamları ile alakalı olarak “sıkıntılı” durumların olduğunu öne süren Ellialtı, “Dondurma reklamlarında genel ahlak sınırını aşan sorunlar olabiliyor,” dedi.

Yaptığı bu açıklama ile gündeme gelen Murat Ellialtı’nın konuşmasının tamamı ise şöyle:

“Daha önce asitli içecekler ve dondurma reklamları içerisinde kesmiştik. Reklamverenler ve Reklamcılar Derneği’yle görüşerek içeriklerde bazı düzenlemelere gidiyoruz. Son olarak, biz dondurma reklamlarıyla ilgili birkaç hafta içerisinde, çünkü nisan ve mayıs ayında yayınlanmaya başlayacak ama yayınlandıktan sonra bizim ceza vermemizin de çok büyük bir etkisi olmuyor. O reklamlar çekilmeden biz kendileriyle görüşüyoruz, toplantı yapacağız. Bu reklamlar içerisindeki sıkıntılı hususlar ve özellikle dondurma reklamlarında genel ahlak sınırını aşan sorunlar olabiliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir