Efrahim: Game of Thrones Büyük Bir Spin – Off İle Geri Dönüyor: House of the Dragon
Başlıklar

Game of Thrones Büyük Bir Spin – Off İle Geri Dönüyor: House of the Dragon

Geçtiğimiz aylarda sekizinci sezonu ile final yapan Game of Thrones, izleyicilerini tam anlamıyla ikiye ayırmıştı. Sosyal medya platformları üzerinden dizinin son sezonunun yeniden çekilmesi ile alakalı olarak pek çok imza kampanyası düzenlenmişti ancak yapım bu konudaki kararlılığını bozmadı. Ancak Game of Thrones’un resmi Twitter hesabından paylaşılan son bilgilere göre, dizinin büyük bir spin – off versiyonu geliyor! House of the Dragon ismi ile yayın hayatına girecek olan dizinin yapım aşamaları başladı.

Pek çok Game of Thrones hayranına göre dizinin son sezonu tam anlamıyla bir hayal kırıklığı oldu. İzleyicilerin büyük bir çoğunluğu diziye yakışır bir final yapılmadığından ve son sezonun oldukça kötü bir şekilde izleyenlere aktarıldığından yakındı. Sosyal medya üzerinden bu konuya dair çok sayıda imza kampanyası düzenlendi, dizinin final bölümünün ve hatta mümkün ise komple sekizinci sezonun yeni baştan çekilmesinin gerektiği savunuldu. Ancak yapım kararını değiştirmedi.

HBO, elinde bulunan büyük bir marka haline gelmiş Game of Thrones’u bitirmişti fakat George R. R Martin’in yarattığı bu koca evren bir şekilde devam etmeliydi. Bu konu üzerine George R. R Martin ile beş farklı pilot hikaye konuşuluyordu. Geçtiğimiz Nisan ayında bu pilot hikayelerden bir tanesi bilinmeyen sebeplerden ötürü iptal oldu. Bugün alınan bilgiler neticesinde Age of Heroes ismi ile çıkması plananlanan, Naomi Watts ve Josh Whitehouse’un başrollerinde yer alacağı yapım da büyük bütçesinden ve post prodüksiyon aşamalarının uzunluğundan dolayı iptal edildi.

Tüm bu kötü haberlerin üzerine Game of Thrones’un resmi Twitter sayfasından paylaşılan bir bilgiye göre, HBO orijinal Game of Thrones hikayesinden yaklaşık olarak 300 yıl önce geçen ve Targaryen Hanedanı’nın yükselişine ve düşüşüne odaklanacak House of the Dragon projesi için çalışmalara başladı! George R. R Martin’in Fire & Blood romanına dayanacak olan hikayenin yönetmen koltuğunda, Game of Thrones’un da altı bölümünü yönetmiş olan Miguel Sapochnik oturacak.

Dizinin çıkış tarihi ile alakalı olarak net bir tarih verilmese de çalışmalara başladığını kesin olarak biliyoruz. Önümüzdeki günlerde ise oyuncular ve hikaye ile alakalı olarak daha detaylı bilgiler paylaşılacak.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir