Fatih Akın ve Diane Kruger
Başlıklar,  Nedir ?

Duvara Karşı’nın Yönetmeni Fatih Akın, HBO Dizisi Hazırlıyor!

Duvara Karşı filmi ile adını geniş kitlelere duyuran Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın, HBO için bir mini dizi hazırlamaya başladı. Toplamda altı bölümden oluşacak dizide Hollywood’un ikonik aktrislerinden Marlene Dietrich’in hayatı konu edilecek. İşte Marlene Dietrich dizisi hakkında tüm ayrıntılar…

Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın, ilk olarak Temmuz’da (In July) filmi ile sinemaseverlerin gözlerini üzerine çekerek farklı tarzlarda kendine özgü pek çok başarılı yapıma imza attı. Fatih Akın’ın en bilindik filmi ise 2004 yılında Birol Ünel ve Sibel Kekili’nin başrolünde oynadıkları Duvara Karşı filmi oldu. Bu film sayesinde Akın Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülüne layık görüldü; böylelikle tüm dünyanın gözlerini üzerinde toplamayı başardı.

Fatih Akın 2017 yılında çektiği Paramparça (In The Fade) filmi sayesinde başrolünde oynayan Diane Kruger ile birlikte çalışmalarına fırsatına sahip oldu. Film dünya çapında büyük ses getirirken geçtiğimiz günlerde Diane Kruger’ın Fatih Akın’la çalışmaya devam etmek istediği yönünde birtakım haberler aldık. Dünyaca ünlü oyuncu Diane Kruger, Fatih Akın’la çalışmaktan çok hoşnut kalmış olacak ki yeni dizi projesinde Fatih Akın’ın yazar ve yönetmen koltuğunda oturmasını istediğini ifade etmiş. Böylelikle Fatih Akın’a ilk defa global şartlarda bir dizi çekme imkanı doğmuş oldu.

Duvara Karşı Filmi Fatih Akın

Fatih Akın, 6 Bölümlük Bir HBO Dizisi Yapacak: Marlene Dietrich

Başarılı sinema filmleri ve belgesel yapımlarının yanı sıra ilk defa bir dizi için kolları sıvamış durumda olan Fatih Akın; Diane Kruger’ın projesi doğrultusunda Marlene Dietrich’in hayat hikayesini anlatacak. Game of Thrones, The Wire, OZ gibi efsane dizilerin yapımcısı olarak bildiğimiz HBO imzası ile çıkacak dizi toplamda altı bölüm olacak.

Marlene Dietrich Dizisi HBO Diane Kruger

Marlene Dietrich mini dizisi ile ilgili şimdilik elimizde sınırlı sayıda bilgi olsa dahi; dizinin başrolünde Diane Kruger’ın Marlene Dietrich’i canlandıracağı kesinleşti. Ayrıca Fatih Akın dizinin senaryosu için üç farklı kişiyle çalıştı. Yaklaşık bir senedir devam etmekte olan Marlene Dietrich dizisi hazırlıkları nihayet tamamlanmaya başladı. Şu an için dizinin çekim tarihleri belli olmasa da çok büyük bir olasılıkla Koronavirüsü salgını kontrol altına alındığında Fatih Akın’ı HBO stüdyolarında göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir