The Batman Batmobile
Başlıklar,  Foto Galeri

Yeni Batman Filminden İlk Batmobile Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Gelecek yaz vizyona girmesi planlanan The Batman filminin yönetmeni Matt Reeves, filmde kullanılan Batmobile aracının fotoğraflarını yayınladı. Robert Pattinson’un Batman karakterine hayat vereceği çizgi roman uyarlaması, hayranlarının oldukça merakını cezbetti.

Geçtiğimiz haftalarda çekimlerinin başladığı duyurulan The Batman, uzun yıllardır tekrar tekrar sinemaya uyarlanan Batman çizgi romanlarının bir yenisi olarak karşımıza çıkacak. Başlangıçta böyle bir karar sinefiller ve geekler tarafından oldukça eleştiri topluyordu. Özellikle de Christopher Nolan’ın yönettiği ve Christian Bale’in başrolünde bulunduğu Kara Şövalye üçlemesinin üzerine; Ben Affleck’in oldukça tartışılan performansı serinin hayranları tarafından hiç beğenilmemişti. Bu filmin de öyle bir his yaratacağı düşünülüyordu; fakat filmden gelen ilk görseller bu bakış açısını tamamen yıktı diyebiliriz.

The Batman Filminde Kullanılacak Batmobile Aracından Detaylar

Usta yönetmen Matt Reeves, çekimlerini sürdürdüğü filmlerin fotoğraf ve önizleme görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşması ile ünlü diyebiliriz. Batman’de de bu geleneğini devam ettiren Reeves, öncelikli olarak yeni Batman kostümünü hayranlarına sunmuştu.

Oldukça olumlu eleştiriler gelen bu kostüm tasarımının üzerine Matt Reeves, Batman karakterinin otomobili olan Batmobile aracından üç adet fotoğraf yayınladı. Çizgi romanlarda kullanılan Batmobile’e oldukça benzeyen bu araç tasarımı, sıkı Batman hayranları tarafından gayet beğeniyle karşılandı.

Ayrıca Şubat ayında ortaya çıkan set fotoğraflarında da Batman’in motosikleti Batcycle aracını gördüğümüz bazı fotoğraflar ile karşılaşmıştık. Önümüze çıkan tüm bu detayları bir araya getirdiğimizde, çizgi romanlara epeyce uyumlu ve sadık bir sinema filmi geliyor diyebiliriz.

Süper Kötüler, The Batman’de Bir Araya Geliyor!

Bu fikri destekleyen bir diğer faktör ise The Batman filminde karşılaşacağımız olan kötü karakterler… Çoğumuz Batman’i yalnızca Joker ile ezeli düşman olarak biliyoruz; fakat Batman’in -özellikle de çizgi roman evreninde- karşılaştığı pek çok kötü kahraman var. Bu ayrıntıları da ön plana koymak isteyen Reeves’in filme Catwoman, Riddler, The Penguin, James Gordon gibi süper kötü çizgi roman kahramanlarını eklediğini hatırlatmak isteriz.

Efrahim: Yeni Batman Filminden İlk Batmobile Fotoğrafları Ortaya Çıktı
The Batman (2021), Batcycle

Bruce Wayne (Batman) karakterine Twilight Serisi’nden de hatırladığımız Robert Pattinson’un hayat vereceği filmde; Zoe Kravitz, Paul Dano, Colin Farrell, Jeffrey Wright ve Andy Serkis gibi birbirinden başarılı oyuncular da boy gösterecek. The Batman, 25 Haziran 2021 tarihinde vizyon perdelerinde yerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir