cocuk-filmleri
Yaşam/Hobi

1 Haftalık Tatilde Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz 8 Film

Bildiğiniz üzere okullar 1 haftalığına tatile girdi, çocuklar tatilin keyfini yaşamak için oyun oynamaya, çizgi film izlemeye ve hobilerini gerçekleştirmeye koştu. Bu yazı başlığı altında sizler için çocuklarınız ile birlikte seyredebileceğiniz birbirinden şahane, birbirinden eğlenceli 8 filmi bir araya getirdik. Hadi hep beraber bakalım!

1. Ratatuy (2007)

Bir Pixar yapımı olan Ratatuy, yemeğe düşkün bir fare olan Remy’nin aşçı olma hayallerini izleyecilere aktarmaktadır. Farelerden tiksinen bir insanlığın içinde hayallerini gerçekleştirmeye çabalayan minik farenin eğlenceli hikayesi, animasyon seven çocuklar için oldukça iyi bir tercih.

2. Kayıp Balık Nemo (2003)

Yine bir Pixar animasyonu olan Kayıp Balık Nemo, yediden yetmişe sizleri uzun bir maceraya davet ediyor. Küçük balık Nemo’nun bir gün aniden ortadan kaybolması üzerine başlayan talihsiz olaylar, babasının Nemo’yu aramak üzere tehlikeli bir serüvene çıkmasıyla devam ediyor.

3. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005)

Roald Dahl’ın aynı adlı eserinden Tim Burton tarafından uyarlanan film, bizleri büyülü bir fantastik maceraya davet ediyor. Billy Wonka (Johnny Depp) sahibi olduğu meşhur çikolata fabrikasını kendisinden sonra bırakabileceği bir insan aramaktadır. Bunun üzerine 5 çocuğu fabrikasına davet eder. Bunlardan bir tanesi de fakir bir aile çocuğu olan Charlie’dir.

4. Küçük Kardeşim (1999)

Little ailesinin küçük evsiz bir fare olan Stuart’ı evlat edinmeleri üzerine başlayan tatlı hikaye, evin kedisi Snowbell ve evin tek çocuğu olan George ile çatışmalarını konu almaktadır. Ailenin minik üyeleri, Stuart’a karşı başta büyük bir önyargı ile yaklaşmaktadır. Ancak zamanla Stuart kendini sevdirmeye ve ailenin bir parçası olmaya başlar. Animasyon ile gerçekliğin bir arada işlendiği Küçük Kardeşim, birkaç sene sonrasında çıkan devam filmi ile de kendini ispatlamayı başarmış bir fantezi komedi filmidir.

5. Talihsiz Serüvenler Dizisi (2005)

Aynı adlı kitaptan uyarlanan Talihsiz Serüvenler Dizisi, yetim kalmış 3 kardeşin başlarına gelen sıra dışı hikayeleri konu almaktadır. Çocuklar uzak bir akrabaları olan tiyatrocu Count Olaf’ın (Jim Carrey) yanına gönderilirler. Ancak Olaf, acımasız ve kötü niyetli bir adamdır. Çocuklar Olaf’ın elinden kaçmaya çalışırlar; kaçmaya çalıştıkça da Olaf peşlerinden gelmeye devam etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda Netflix tarafından bir diziye uyarlanmış olan Talihsiz Serüvenler Dizisi, Neil Patrick Harris’in usta oyunculuğuyla ekran macerasını sürdürmektedir.

6. Yukarı Bak (2009)

Rastlantı sonucu karşılana iki çocuğun zamanla büyüdükçe birbirlerine sıkıca bağlanmaları, sonrasında evlenmeleri ve birlikte yaşlanmaları süreci ile başlayan Yukarı Bak, Ellie ile Carl’ın duygu dolu hikayesine yoğunlaşıyor. Zaman içinde Ellie hayatını kaybettikten sonra yalnız ve huysuz bir ihtiyar olarak kalan Carl, bir gün kapısını küçük bir çocuğun çalması ile hayatını değiştirmeye karar verir ve Carl’ın çocukluk hayalini gerçekleştirmek adına oldukça keyifli bir maceraya atılırlar. Bir Pixar animasyonu olarak karşımıza çıkan film, yayınlandığı yıl En İyi Animasyon dalında Oscar sahibi olmuştur.

7. Hugo (2011)

Usta yönetmen Martin Scorsese tarafından çekilen Hugo, Cabret Paris tren istasyonunun duvarları arasında gizli bir şekilde yaşamını sürdüren ve saatlerin doğru çalışmasından sorumlu olan bir çocuktur. Hugo’nun içinde bulunduğu fantastik öykü, onu sinemanın öncü isimlerinden Georges Melies ile buluşturur. Hugo gösterime girdiği yıl En İyi Film dalında Oscar ödülüne sahip olmuştur.

8. Oyuncak Hikayesi (1995)

Andy oyuncak koleksiyonu yapan ve oyuncaklarına çok değer veren bir çocuktur. Fakat küçük Andy, oyuncaklara dair bir şeyden habersizdir. Oyuncaklar, Andy’nin yokluğunda tıpkı bizler gibi hayatını sürdürmektedir.

Ayrıca bu listeyi beğendiyseniz, aşağıdaki diğer film listelerimize de göz atabilirsiniz!

https://fakirhane.com/video-oyunlarindan-beyaz-perdeye-uyarlanan-en-iyi-5-sinema-filmi/2019/1516/
https://fakirhane.com/gulmekten-karniniza-agrilar-girecek-4-yerli-komedi-filmi/2019/1566/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir