vikings-valhalla
Başlıklar

Netflix, Vikings’in Devam Dizisiyle Geliyor: Valhalla

Ünlü dijital streaming platformu Netflix, History Channel’ın popüler dizisi Vikings’in devam dizisi olan Valhalla adlı yeni projesini duyurdu. 2013 yılında yayın hayatına başlayan efsane dizi Vikings, gelecek haftalarda yayınlanacak 6. sezonunun ardından final yapacak. Ancak Vikingler macerası Netflix’in yeni projesi Vikings: Valhalla ile devam edecek!

2013 yılında hayatımıza giren ve kısa zamanda bir efsane olmayı başaran Vikings dizisi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. 4 Aralık 2019 tarihinde başlayacak olan 6. sezonu ile final yapacak olan Vikings, ne yazık ki History Channel ile olan işbirliğinin sonuna gelecek.

Ancak dizinin yapımcı koltuğunda oturan Michael Hirst, final sezonunun öncesinde büyük müjdeyi dizinin hayranlarına duyurdu! History Channel’da finalini gerçekleştirecek olan dizi, Netflix ile yapılan anlaşmalar sonucunda bir devam dizisi halinde tekrar karşımıza çıkacak.

Adı Vikings: Valhalla olacak yeni Netflix projesi ile alakalı dizinin hikaye yazarı ve yapımcısı Hirst, verdiği demeçte şu açıklamaları kullandı:

Vikings destanımızın devamını duyurduğumuz için çok heyecanlı olduğumu söylemeliyim. MGM ve Netflix platformlarının dizimize gösterdiği inancın tüm dünyadaki milyonlarca hayranımızı heyecanlandırdığının farkındayım. Gerçekten harika bir yazar olan Jeb Stuart, tarihin bilinen en meşhur Vikinglerinden bazılarını konu alan yeni öykülerle güçlü bir bakış açısı ortaya koyacak.

Yeni proje ile ilgili açıklanan ilk detaylar arasında, Valhalla’nın 24 bölümden oluşacağı bilgisi yer alıyor. Ancak bu 24 bölümün kaç sezon halinde izleyicilere sunulacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca şu anda izlediğimiz Vikingler evreninden 100 yıl sonrasında geçecek olan yeni dizide Leif Erikson, Normandiya Kralı William, Freydis ve Harald Harada gibi tarihi Viking isimlerinin hikayeleri anlatılacak. Vikingler, Avrupa’da hayatta kalmak adına savaşlarını sürdürecekler.

Vikings dizisinin History Channel’da yayınlanacak final sezonunun 4 Aralık 2019 tarihinde yayınlanmaya başlayacağını tekrar hatırlatalım. Fakat yeni proje Vikings: Valhalla’nın çekimlerine ne zaman başlanacağı ve ekranlara ne zaman ulaşacağı henüz kesinlik kazanmış değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir