Efrahim: Türk Telekom Depremde Yaşanan Kesintiyle İlgili Açıklama Yaptı!
Başlıklar

Türk Telekom Depremde Yaşanan Kesintiyle İlgili Açıklama Yaptı!

İki gün önce merkez üssü Silivri olarak açıklanan 5.8’lik depremden sonra GSM operatörlerinde büyük aksaklıklar ortaya çıkmış, yaklaşık 10 saatlik bir kesinti yaşanmıştı. Bu 10 saat boyunca GSM operatörleri kullanıcılarına hizmet veremediler. Dolayısıyla kullanıcılar da deprem bölgesinde yaşayan yakınlarına ulaşamadıkları için ve verdikleri yüklü paralara rağmen altyapıların yetersiz olduğunu gördükleri için tepkilerini dile getirdiler.

Gelen tepkiler üzerine, 20 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Türk Telekom şirketi sosyal medya üzerinden bir açıklama dile getirdi:  

Daha iyi hizmet vermek için teknoloji altyapımızı yenileme çalışmaları devam ederken, 26.09.2019 saat 14:00’de İstanbul’da 5.8 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir.

Yaşanan deprem sonrasında sesli aramalardaki trafik yoğunluğu nedeniyle mobil iletişimde aksaklık yaşanmıştır.

Teknoloji ekibimizin titiz çalışmaları sonucu abonelerimiz normal hizmetlerini almaya başladılar. Sorun sadece mobil iletişimi olumsuz etkilemiş olup sabit ses, geniş bant ve fiber altyapı hizmetlerimizde bir sorun oluşmamıştır.

Yaşanan iletişim kesintisinden etkilenen tüm abonelerimizden tekrar özür dileriz. Süreç içerisinde gösterdiği hoşgörü ve sabırla bize destek veren tüm abonelerimize teşekkür ederiz.

Aynı zamanda Türk Telekom şirketi, gerçekleşen aksilikten ötürü kullanıcılarından özür dilemek maksadı ile tüm kullanıcılarının hatlarına ücretsiz olarak internet tanımlayacaklarını açıkladı:

Türk Telekom Ailesi olarak, kesintisiz ve daha güvenli iletişim için yaptığımız mobil teknoloji yenileme çalışmaları sırasında meydana gelen deprem, şebekemizde aksamalara neden olmuştur.

Mobil abonelerimize bir süreliğine de olsa kesintisiz iletişim sağlayamamanın derin üzüntüsü içindeyiz. Yaşattığımız bu olumsuz deneyimden ötürü içtenlikle özür diler, sabır ve anlayışları için müşterilerimize teşekkür ederiz.

Yaşanan bu olumsuzluğu bir nebze de olsa telafi edebilmek adına, tüm mobil abonelerimize 2 ay boyunca aylık 5 GB, toplam 10 GB mobil internet tanımlanacaktır.

Tüm müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Ancak yine de kullanıcılar, böylesi bir zamanda GSM hizmetlerinden mahrum kaldıklarından ötürü GSM operatörlerine halen tepki göstermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir