Efrahim: Garanti BBVA Çöktü Mü? İnternet Sitesi ve Mobil Uygulaması Neden Açılmıyor?
Başlıklar

Garanti BBVA Çöktü Mü? İnternet Sitesi ve Mobil Uygulaması Neden Açılmıyor?

Garanti BBVA’nın bugün saat 17:00 civarlarından beridir internet sitesi hizmetlerine ve mobil uygulama hizmetlerine erişim bir türlü sağlanamıyor. Son birkaç saattir yaşanan çöküntü sebebi ile pek çok Garanti BBVA kullanıcısı özellikle de sosyal medya platformları aracılığıyla bir sürü tepki mesajı paylaştı. Garanti BBVA nihayet bu konuya dair sosyal medya hesabından yapmış oldukları bir paylaşım ile konuya açıklık getirdi.

Türkiye’nin en çok kullanılan bankalarından bir tanesi olan Garanti Bankası, yani yeni ismi ile Garanti BBVA’nın bugün akşam saatlerinde yaşanan bir çöküntü sebebi ile internet sitesi ve mobil uygulamalarına erişim sağlanamıyor. Pek çok kullanıcının şikayet mesajlarının ardından nihayet Garanti BBVA yaşanan çöküntüye dair bir açıklamada bulundu:

Dijital hizmetlerimize yönelik yoğun internet trafiği nedeniyle dijital kanallarımızda erişim sıkıntısı yaşamaktayız. İnternet servis sağlayıcılarımızla beraber sorunu gidermek için çalışıyoruz. Müşterilerimizin yaşadığı mağduriyet için özür dileriz.

Çok sayıda Garanti BBVA kullanıcısı, Garanti BBVA’nın resmi internet adresi olan www.garantibbva.com.tr/tr adresine giriş yapıldığında kullanıcılar “http://www.garantibbva.com.tr/tr ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü.” mesajı ile karşılaşıyor. Garanti BBVA’nın mobil uygulamasına giriş yapanlar işlemlerini gerçekleştiremiyor ve “Şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyin,” uyarı mesajını alıyor. Kasada ödeme yapacak Garanti BBVA kullanıcılarının işlemleri ise sistem hatası mesajı ile karşılaşıyor ve gerçekleştirilemiyor.

Bunun üzerine kullanıcılar büyük bir paniğe kapıldı ve akşam 17:00 sularından bu yana problem hala çözülemedi. Kullanıcıların aklında kimi soru işaretleri ve komplo teorileri oluşsa da sorunun bu gece içinde çözüleceğine inanılıyor. Ancak sebebi her ne olursa olsun günümüzde bankaların bu denli hayatımızın bir parçası haline gelmiş iken bu tür aksaklıklar yaşanmış olması, kullanıcıların bankaya olan güvenini epey zedeleyecek gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir