Efrahim: Dev Teknoloji İndirimi Cyber Monday (Siber Pazartesi) Nedir?
Nedir ?,  Yaşam/Hobi

Dev Teknoloji İndirimi Cyber Monday (Siber Pazartesi) Nedir?

Bu yıl 2 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Cyber Monday (Siber Pazartesi), Black Friday indirimlerinin hemen ardından gelecek olan dev bir teknoloji indirimidir. Black Friday, yani Kara Cuma’dan farklı olarak Siber Pazartesi indirimlerinde daha çok dijital dünyada büyük indirimler gerçekleşmektedir.

  • Cyber Monday (Siber Pazartesi) nedir?

Siber Pazartesi, tüm bu indirim furyasının başlangıcı olarak kabul edilen, Şükran Günü’nün akabinde gerçekleştirilen Kara Cuma indiriminden sonra gelen büyük teknoloji indirimine verilen isimdir. Siber Pazartesi indirimlerinde, Kara Cuma’nın aksine tamamen dijital dünyada büyük indirimler gerçekleşmektedir.

Şükran Günü ile başlayan alışveriş döneminin en büyük ikinci indirim fırsatı olarak kabul edilen Siber Pazartesi ilk defa 28 Kasım 2005 tarihi itibariyle kullanılmaya başlanmış ve yıllardır devam etmekte olan bir gelenek haline gelmiştir.

Teknoloji tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Siber Pazartesi, dijital ürünlerde oldukça büyük indirimlere imza atması ile bilinmektedir. 2016 yılında Adobe Dijital, açıkladığı veriler doğrultusunda Siber Pazartesi’nin yeni bir rekora imza attığını ve Amerika Birleşik Devletleri’nde toplamda 3,45 milyar dolar değerinde bir satış yakaladığını ve bu satışın Amerika Birleşik Devletleri’nde tek bir günde gerçekleşen en büyük dijital satış rakamı olduğunu dile getirmiştir.

  • 2019 yılında Siber Pazartesi indirimleri hangi güne denk geliyor?

Bu yıl Siber Pazartesi indirimleri, 2 Aralık 2019 tarihine denk gelmektedir. Ülkemizde de büyük indirimlerin gerçekleştiği bu dev indirim, teknolojik ürün alışverişi gerçekleştirecek insanlar için birebir görünüyor! Eğer dijital bir ürün almayı düşünüyor iseniz bir müddet daha sabredip bu büyük indirimden faydalanabilirsiniz.

Başta Amazon olmak üzere pek çok elektronik satış gerçekleştiren internet sitesi Siber Pazartesi indirimi yapmaktadır. Yerli alışveriş sitelerinde bu indirimin henüz tam anlamıyla yerleştiği söylenemese de büyük yabancı alışveriş siteleri Siber Pazartesi indirimi için tercih edilebilir görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir