Efrahim: Snapchat Uygulamasında 3 Boyutlu Fotoğraf Dönemi Başlıyor!
Sosyal Medya

Snapchat Uygulamasında 3 Boyutlu Fotoğraf Dönemi Başlıyor!

Bildiğiniz üzere şu anda İnstagram, Facebook, WhatsApp, YouTube gibi birçok platformda uygulanan “story” özelliği Snapchat’in yarattığı bir modeldi. Diğer sosyal medya sitelerinin de bu özellikten esinlenmesi ile birlikte Snapchat eski popülaritesini ne yazık ki kaybetmişti. Çünkü biricik özelliğini rakiplerine kaptırmasıyla artık pek bir numarası kalmamıştı.

Uzun süredir Snapchat’i nasıl geliştirecekleri yönünde çalışmalarını sürdüren ekip, çözümü 3 boyutlu fotoğraf özelliğini getirmekte buldu! Fakat buldukları bu fikir de orijinal bir buluş değil, daha önce geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından geliştirilen 3 boyutlu fotoğraf özelliğini kendilerine uyarladılar. Snapchat yetkilileri bu yeni özelliği şu ifadeler ile açıklıyor:

Bugün fotoğraflarınıza derinlik katan bir üç boyutlu kamera modu sunmaktan ötürü büyük bir heyecan duyuyoruz. Telefonunuzu fotoğraf çekimi esnasında nasıl hareket ettirdiğinize bağlı olarak, uzamsal detayları yakalayan, perpektifte ve görünümde değişiklik görünen storyler oluşturmanızı sağlıyoruz.

Ancak şöyle bir bilgiyi de eklemek zorundayız, Snapchat’in bu yeni özelliğini kullanabilmek için iki kameralı bir akıllı telefona sahip olmanız gerekiyor. Başlangıç aşamasında yalnızca iPhone X ve daha üstü modellerde hizmete girecek olan bu özellik sonraki zamanlarda da diğer iPhone modelleri ve Android telefonlara gelecek.

Eğer halihazırda bir iPhone X ya da üstü modele sahip iseniz, şu adımları izleyerek 3 boyutlu fotoğraf özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz!

  1. Öncelikli olarak uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor.
  2. Snapchat uygulamasına girip kamera açın.
  3. Sağ tarafta bulunan açılır menüye tıklayın.
  4. 3D’yi seçin ve fotoğrafınızı çekin.

Snapchat’in bu yeni özelliği tahminlere göre bir müddet daha kullanıcıları elinde tutmalarına yardımcı olacak. Ancak bunun yine de yeterli bir güncelleme olmadığı, Snapchat’in daha büyük bir hamle ile kullanıcılarını etki altına almaları gerektiği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir