Efrahim: Japon Sanatçı Keigo, Tembel Hayvanların Sorunları Resmetti!
Mizah

Japon Sanatçı Keigo, Tembel Hayvanların Sorunları Resmetti!

Tembel hayvanları hepimiz biliyoruz. Ancak daha önce hiç tembel hayvan seven bir insana denk geldiniz mi? Çoğunlukla bu böyle, tembel hayvanlar diye bir hayvan türü olduğunu biliriz ama pek merak etmeyiz, ilgi de duymayız.

Ancak Japon sanatçı Keigo, tamamen tembel hayvanları konuk ettiği bir resim serisine başlamış ve bu seriyle birlikte dünyadaki en büyük tembel hayvan hayranı olduğunu dile getiriyor.

Gündelik hayattaki insani problemleri tembel hayvanlar üzerinden resmeden Keigo, oldukça başarılı, sağlam bir mizahi temeli olan ve ciddiyetle çizilmiş resimler hazırlamış.

Tembel hayvanların sıradan bir günü nasıl olur? Tembel hayvanlar ne kadar tembeldir? Gün içerisinde ne yaparlar, hobileri nedir? Tüm bunlara cevap niteliğinde eşsiz bir çalışma ortaya koyan Keigo’nun resimlerini hep beraber inceleyelim!

En çok da hayvan çizmekten hoşlanan Japon sanatçı, kendisini “karısı ve kızıyla birlikte sıradan bir hayat yaşayan sıradan bir ofis çalışanı,” olarak nitelendiriyor. Ayrıca şunları da ekliyor: “Hiç arkadaş edinemiyorum ancak sosyal medya aracılığıyla birçok insanın hayranlığını kazandım ve iyi bir kitleye ulaşabildim.

“Beni bu dünyada en çok korkutan şey karım. Karım bir gün ‘dur,’ demediği sürece devam etmeyi ve komik resimler çizmeyi planlıyorum.”

“Aslında söylemek gerekirse bu konuda pek fazla deneyimli değilim ama daha önce sanat kolejine girmek isteyen birkaç öğrenciye resim yapmayı öğretmiştim. Şahsen onların ilgi alanlarını sadece sanata odaklamak olarak değil aynı zamanda bilgi biriktirmek ve her zaman çevresindeki koşulların farkında olmalarını sağlayacak şekilde eğitmeyi tercih ettim.”

Keigo henüz bir gelecek planı olmadığını belirtiyor. Ancak yakın zamanda bir kitabı çıkmış. Bu kitap Asya’da üç ülkede basılmış ve Amerika’ya da ulaştırmak istiyormuş.

Keigo hakkında daha fazla bilgi almak için: İnstagram         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir