Site icon Fakirhane

Facebook Messenger Mesajları Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Facebook Messenger

Adım Adım Facebook Messenger Mesajlarını Silme

Dünyaca ünlü Facebook platformunun anlık mesajlaşma aracı olarak karşımıza çıkan Facebook Messenger, tüm dünyada milyarlarca kullanıcıya aktif olarak hizmet veriyor. Masaüstü cihazlarda da Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda da uygun olarak çalışabilen Messenger, artık Facebook’un vazgeçilmez bir parçası halini aldı.

Arkadaşlarınız ile yaptığınız görüşmeleri veri alanında depolayan Facebook Messenger’daki mesajlarınızı arşive almak ya da bütünüyle silmek mi istiyorsunuz? Öncelikle bu işlemin oldukça basit olduğunu söylemek isteriz. Yalnızca birkaç yönlendirme ile Facebook Messenger’da depoladığınız mesajları bütünüyle ortadan kaldırabilirsiniz.

Adım Adım Facebook Messenger Mesajlarını Silme

İlk olarak Facebook Messenger’dan sildiğiniz mesajların yalnızca sizin profilinizde silinmiş olacağını, mesajların karşı tarafta silinmeyeceğini bilmenizi isteriz. Facebook şirketi bu konuda sadece ilk 10 dakika için kullanıcılarına bir tolerans sağlıyor. 10 dakika içerisinde sildiğiniz tüm mesajlar karşı taraf için de iptal oluyor; fakat mesajı göndereli 10 dakikayı geçmiş ise sohbet ettiğiniz kişinin mesaj arşivine müdahalede bulunamıyorsunuz.

Microsoft Windows ya da MacOS işletim sistemli masaüstü cihazlarınızdan mesajlarınızı tek taraflı olarak silmek istiyorsanız; aşağıdaki adımları takip ederek işlemi kolayla gerçekleştirebilirsiniz:

Akıllı telefon ya da tablet cihazınız üzerinden Facebook Messenger mesajlarınızı silmek istiyorsanız; yine benzer yollar izleyerek kısa bir işlem gerçekleştirmeniz gerekecektir. Öncelikli olarak Android ya da iOS işletim sistemli mobil cihazınıza Facebook Messenger’ın yüklü olup olmadığını kontrol ediniz. Daha sonra aşağıdaki yönlendirmeleri takip ederek seçili mesajlarınızı silebilirsiniz.

Facebook Messenger’daki mesajlarınızı bu sayede teker teker silebilir ve sohbet geçmişinizi daha temiz bir hale getirebilirsiniz.

Facebook Messenger’ın gelen son güncelleme sayesinde iOS cihazlarda iki kat hızlandığını biliyor muydunuz?

https://fakirhane.com/ios-telefonlarda-facebook-messenger-artik-iki-kat-daha-hizli/2020/2731/
Exit mobile version