Facebook Messenger
Sosyal Medya,  Nasıl Yapılır ?

Facebook Messenger Mesajları Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Dünyaca ünlü Facebook platformunun anlık mesajlaşma aracı olarak karşımıza çıkan Facebook Messenger, tüm dünyada milyarlarca kullanıcıya aktif olarak hizmet veriyor. Masaüstü cihazlarda da Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda da uygun olarak çalışabilen Messenger, artık Facebook’un vazgeçilmez bir parçası halini aldı.

Arkadaşlarınız ile yaptığınız görüşmeleri veri alanında depolayan Facebook Messenger’daki mesajlarınızı arşive almak ya da bütünüyle silmek mi istiyorsunuz? Öncelikle bu işlemin oldukça basit olduğunu söylemek isteriz. Yalnızca birkaç yönlendirme ile Facebook Messenger’da depoladığınız mesajları bütünüyle ortadan kaldırabilirsiniz.

Adım Adım Facebook Messenger Mesajlarını Silme

İlk olarak Facebook Messenger’dan sildiğiniz mesajların yalnızca sizin profilinizde silinmiş olacağını, mesajların karşı tarafta silinmeyeceğini bilmenizi isteriz. Facebook şirketi bu konuda sadece ilk 10 dakika için kullanıcılarına bir tolerans sağlıyor. 10 dakika içerisinde sildiğiniz tüm mesajlar karşı taraf için de iptal oluyor; fakat mesajı göndereli 10 dakikayı geçmiş ise sohbet ettiğiniz kişinin mesaj arşivine müdahalede bulunamıyorsunuz.

Microsoft Windows ya da MacOS işletim sistemli masaüstü cihazlarınızdan mesajlarınızı tek taraflı olarak silmek istiyorsanız; aşağıdaki adımları takip ederek işlemi kolayla gerçekleştirebilirsiniz:

  • 1. Facebook profilinize giriş yapınız.
  • 2. Sağ üst köşede bulunan mesajlar ikonuna tıklayınız.
  • 3. Açılan sayfanın en altında bulunan “Messenger’da Tümünü Gör” sayfasına giriniz.
  • 4. Silmek istediğiniz görüşmenin üstüne geliniz ve sağ köşede çıkacak üç yatay nokta sembolüne tıklayınız.
  • 5. Önünüze çıkacak sayfada Sil seçeneğine tıklayınız.
Facebook Messenger

Akıllı telefon ya da tablet cihazınız üzerinden Facebook Messenger mesajlarınızı silmek istiyorsanız; yine benzer yollar izleyerek kısa bir işlem gerçekleştirmeniz gerekecektir. Öncelikli olarak Android ya da iOS işletim sistemli mobil cihazınıza Facebook Messenger’ın yüklü olup olmadığını kontrol ediniz. Daha sonra aşağıdaki yönlendirmeleri takip ederek seçili mesajlarınızı silebilirsiniz.

  • 1. Android veya iOS için Facebook Messenger uygulamasına giriş yapınız.
  • 2. Kullandığınız mobil cihazının modeline bağlı olarak silmek istediğiniz görüşmenin üzerine basılı tutun yahut görüşmeyi sola kaydırın.
  • 3. Açılacak pencere üzerinden kırmızı çöp kutusu ikonunu seçiniz.
  • 4. Kararınızı onaylamak için Sil butonuna tıklayarak işleminizi teyit ediniz.

Facebook Messenger’daki mesajlarınızı bu sayede teker teker silebilir ve sohbet geçmişinizi daha temiz bir hale getirebilirsiniz.

Facebook Messenger’ın gelen son güncelleme sayesinde iOS cihazlarda iki kat hızlandığını biliyor muydunuz?

https://fakirhane.com/ios-telefonlarda-facebook-messenger-artik-iki-kat-daha-hizli/2020/2731/

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir