Efrahim: Final Yapamadan Yayından Kaldırılan En İyi 5 Yabancı Dizi
Sanat

Final Yapamadan Yayından Kaldırılan En İyi 5 Yabancı Dizi

Bir izleyici olarak en çok can sıkan konulardan bir tanesi, çok sevdiğimiz bir dizinin henüz final yapamadan yayından kaldırılmasıdır ne yazık ki… Bu yazımızda da sizler için çeşitli sebepler ile -genellikle düşük reytingler sebebiyle- yayından kaldırılan, bir final bölümü dahi yapamadan izleyicilerine veda eden dizileri listeleyeceğiz.

  • 1. Carnivàle (2003 – 2005)

Bir HBO dizi olan Carnivàle, ülkemizde CNBC-E ekranlarında yayınlanmış ve toplamda 2 sezon, 24 bölümden oluşmaktadır. Büyük Buhran döneminde geçen başarılı dizi, tahmin dahi edemeyeceğiniz gariplikte bir sirki anlatmaktadır. Normalde 6 sezon olarak tasarlanmış olmasına ve hatta pek çok Emmy ödülüne sahip olsa dahi düşük reytinglerden dolayı yayından kaldırılmıştır.

  • 2. Rome (2005 – 2007)

BBC ve HBO ortak yapımı olan Rome dizisi, Roma İmparatorluğu’nun en zorlu dönemlerini konu etmekteydi. Reyting anlatımda iyi sayılabilecek bir başarı göstermesi ve Altın Küre ve Emmy Ödülleri’nde pek çok ödül kazanmasına rağmen dizi yapımcılar tarafından yüksek bütçesi sebebiyle yayından kaldırılmıştır.

  • 3. Hannibal (2013 – 2015)

Karakterleri Thomas Harris’in Red Dragon kitabından uyarlanan Hannibal, Anthony Hopkins ve Jodie Foster’lı efsane olmuş Hannibal Lecter serisinin bir nevi dizi versiyonudur diyebiliriz. Başarılı oyuncu kadrosu, ağır temposu ve kuvvetli hikayesiyle kısa zamanda büyük dikkat yaratan Hannibal dizisi, yayıncısı NBC tarafından düşük reytingler sebebi ile iptal edildi.

  • 4. Da Vinci’s Demons (2013 – 2015)

Üç sezonu ile izleyici karşına çıkmış olan Da Vinci’s Demons, mucit, sanatçı ve dahi bir aydın olarak kabul gören Leonardo da Vinci’nin kurgusal gençliğini anlatmaktadır. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de bol olan dizi, reytingler sebebi ile yayından kaldırılmıştır.

  • 5. Firefly (2002 – 2003)
https://www.youtube.com/watch?v=mEx6UpiIKM4

Amerikan FOX kanalı için hazırlanan Vahşi Batı temalı bilim kurgu dizisi Firefly, tek sezon ve 14 bölümden oluşmaktadır. Dizi reytinglerde ve DVD satışlarında aslında oldukça büyük bir başarı yakalamıştır ancak yapımcılar diziyi nedense yayından kaldırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir