Efrahim: IMDb'nin 1 Numaralı Dizisi Band of Brothers’ın Yapımcılarından Yeni Bir Dizi Müjdesi!
Sanat

IMDb’nin 1 Numaralı Dizisi Band of Brothers’ın Yapımcılarından Yeni Bir Dizi Müjdesi!

Dünyanın en büyük sinema portalı IMDb’de yer alan gelmiş geçmiş en iyi diziler kategorisinde senelerdir birinciliğini koruyan Band of Brothers dizisinin ekinden bir müjde! Aynı ekip tarafından dijital bir streaming platformuna yeni bir dizi hazırlığı gerçekleştirildiği paylaşıldı. 2001 yılında çıkan 10 bölümlük mini dizi Band of Brothers yani Kardeşler Takımı dizisinin ekibi tarafından gerçekleştirilecek olan yeni dizi de yine 2. Dünya Savaşı atmosferini konu edecek.

Yapılan ilk açıklamalara göre dizinin ismi Masters of the Air olarak belirlenmiş. Önümüzdeki zamanlarda Apple TV Plus üzerinden izleyebileceğimiz bu dizinin yapım şimdiden merakları üzerine toplamayı başardı.

Spielberg & Hanks ikilisi yine bir arada!

Daha önce kült haline gelmiş 1998 yapımı Er Ryan’ı Kurtarmak ile HBO için çektikleri 2001 tarihli Band of Brothers ve 2010 tarihli The Pasific dizileri sayesinde bir araya gelen usta yapımcı ve yönetmen Steven Spielberg ve usta oyuncu Tom Hanks, bir kez daha bir yeni bir proje ile yan yana geldiler! Bu defa dijital platformda boy gösterecek olan ikiliden beklenti her zamanki gibi yine çok yüksek.

Bilmeyenler için hatırlatmakta fayda var, Band of Brothers gibi The Pasific dizisi de 2. Dünya Savaşı’nı anlatmaktadır. Yani buradan anlıyoruz ki Spielberg ve Hanks bir nevi üçleme yapmak niyetinde. Böylece yakında karşımıza gelecek olan Masters of the Air dizisi üçlemenin belki de son ayağı olacak.

Ayrıca bilindiği kadarıyla Tom Hanks bu projede oyunculuğu ile karşımıza çıkmayacak. Steven Spielberg ve Gary Goetzman ile beraber yapımcı koltuğunda oturacak.

Donald L. Miller’ın aynı isimli kitabından uyarlanan Masters of the Air, 2. Dünya Savaşı sırasında hava bombardımanı görevinde bulunan bir askerin hikayesini konu edecek. Dizinin senaristi, Band of Brothers’ın da senaryosunu yazan John Orloff olacak.

Dizinin oyuncu kadrosu, yayın tarihi ve hakkında başka herhangi bir detay henüz paylaşılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir