Ulaş Utku Bozdoğan: Masterpass Hesabı Nedir?
Nedir ?

Masterpass Hesabı Nedir?

Masterpass hesabı, online platformlarda kolayca alışveriş yapmayı mümkün hale getiren bir dijital ödeme aracıdır. Mastercard tarafından geliştirilen sistem daha hızlı ve daha güvenli alışveriş deneyimi sunar. Temelde tüm kart bilgilerini güvenle saklayarak işleyiş gösterir.

Masterpass hesabı açmak ücretsizdir ve kullanımda ek ücretler yoktur. Ancak satıcılar çok cüzi miktarlarda işlem ücreti öderler. Masterpass uygulama üzerinden kullanılabilir. Aynı zamanda alışveriş uygulamalarının ödeme ekranında bir seçenek olarak karşınıza çıkabilir.

Masterpass Nedir?

Masterpass hesabı dijital bir ödeme sistemidir. Güvenli ve hızlı bir şekilde online alışveriş yapılmasını sağlar. Uygulama içerisinde veya web sitelerinde kullanılabilir. Masterpass kayıt için Mastercard banka hesabına ihtiyaç yoktur. Ödeme sırasında kartlarınız kaydedilebilir.

Masterpass hesabınız sayesinde tüm ödeme bilgilerinizi tek bir noktada saklayabilirsiniz. Google Pay ve Apple Pay gibi dijital ödeme sistemleriyle benzer altyapıya sahiptir. Güvenli alışveriş sunduğu avantajlarından sadece birisidir. Çünkü çok daha farklı avantajları vardır.

Masterpass Türkiye’de kullanılabilir. Sadece Mastercard logolu kartları desteklemez. Aynı zamanda diğer kartları kaydedebileceğiniz bir altyapı söz konusudur. Masterpass kayıt işleminden sonra ödemelerinizi kolay bir şekilde tamamlamaya başlayabilirsiniz.

Masterpass Kart Nedir?

Masterpass kart değil bir ödeme sistemidir. Hemen hemen tüm banka ve kredi kartlarınızı kaydetmenizi sağlar. Masterpass kart kaydetme işlemi oldukça basittir. Belirli bir ödeme işlemi sırasında kart bilgilerinizin saklanmasını kabul etmeniz yeterlidir.

Masterpass kart ekleme işlemini tamamladıktan sonra bir sonraki alışverişinizde kart bilgilerini hatırlamadan işlem yapabilirsiniz. Bunun için kartınızın kayıtlı olduğu cep telefonunuza gelen onay kodunu girmeniz gerekir. Böylece kayıtlı Masterpass kartınızla işlem yapabilirsiniz.

Masterpass ödemeleri için alışveriş yapmak istediğiniz platformun Masterpass altyapısından yararlanması gerekir. Masterpass ile kartlarınız arasındaki bağlantı cep telefonunuz üzerinden gerçekleştirilir. Cep telefonunuza gelen onay kodlarıyla Masterpass ödemeleri yapabilirsiniz.

Masterpass Ücretli Mi?

Masterpass kart kaydetme işlemi ücretsizdir. Bununla birlikte Masterpass kayıtlı kartınızla ödeme yaparken herhangi bir işlem ücreti ödemezsiniz. Mastercard tarafından geliştirilen ödeme sistemi tamamen kullanıcıların alışveriş deneyimini kolaylaştırmaya odaklanır.

Masterpass kart ekleme işleminin hemen ardından online alışverişlerinize başlayabilirsiniz. Masterpass kayıt çok uzun sürmez. Kart bilgilerinizi girdikten sonra sisteme dahil olmayı kabul edersiniz. Sonraki alışverişlerinizde kart bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmazsınız.

Masterpass hesabınızı kullanırken yapacağınız her işlem ücretsizdir. Ancak altyapıyı kullanmayı sonlandırmak için Masterpass kayıtlı kart silme işlemini tamamlamalısınız. Bu işlemi yapabilmek için Masterpass hesabınıza erişmeniz ve profilinizi yönetmeniz yeterlidir.

Masterpass Güvenilir Mi?

Masterpass kart kaydetme işlemini tamamladıktan sonra onun güvenli bir altyapıda saklanmasını sağlarsınız. Kart numaranız online satış yapan platformlarda saklanmaz. Doğal olarak giriş bilgilerinizin ele geçirilmesi çok daha zorlayıcı ve zahmetli bir iştir.

Masterpass kartınızı kullanmak istediğinizde bir şifre girmeniz gerekir. Herhangi bir kimlik hırsızı şifrenize ulaşamadığı sürece kartlarınızı ödeme yapmak için kullanamaz. Böylece Masterpass hesabınızla kredi kartlarında yer alan güvenlik önlemlerini biraz daha güçlendirmiş olursunuz.

Bununla birlikte her satın alma işlemi için özel bir işlem kimliği oluşturulur. İşlem kimliği rastgele oluşturulduğundan ekstra güvenlidir. Herhangi bir kimlik hırsızı numarayı ele geçirse bile onu tekrardan kullanması mümkün değildir. Çünkü numara sadece tek bir kez kullanılabilir.

Masterpass Nasıl Kullanılır?

Masterpass kullanarak ödeme yapmak için alışveriş yapacağınız platformun ödeme altyapısını desteklemesi gerekir. Eğer platformun üyeliği yoksa bu hizmetten yararlanamazsınız. Masterpass Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanılır ve özel bir takım tekliflere sahiptir.

Masterpass altyapısını kullanmaya çalıştığınızda ilk olarak kartınızın kayıtlı olduğu bankadan onay koduna ihtiyacınız olacaktır. Onay koduyla doğrulama yaptıktan sonra sizin adınıza bir Masterpass hesabı oluşturulur. Masterpass hesabınız doğrudan cep telefonunuzla bağlantılıdır.

Masterpass üyesi olan herhangi bir yerden alışveriş yaparken kart bilgilerinizi hatırlamanıza gerek kalmaz. Masterpass hesabınız sayesinde kolayca işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz WhatsApp ile mesajlaşırken dahi güvenli bir şekilde ödeme yapmayı tercih edebilirsiniz.

Masterpass Türkiye’de şimdi al sonra öde isimli bir avantaja sahiptir. Bu avantaj her yerde geçerli olmasa bile geçerli olan yerlerde hizmeti aldıktan belirli bir süre sonra ödeme yapabilme fırsatına sahip olursunuz. Masterpass uygulaması sizi en iyi şekilde yönlendirir.

Masterpass Hesabı Avantajları

Masterpass hesabı oluşturduktan sonra onun avantajlarından yararlanabilirsiniz. En önemli avantajı güvenlik ve kolaylıktır. Global anlamda çeşitli teşviklere sahiptir ama Türkiye’de teşvik programının tamamı geçerli değildir. Bu sebeple yerel şartları iyi incelemek gerekir.

  • Kolaylık: Masterpass tüm kart bilgilerinizi tek bir noktada saklar. Bu sebeple Masterpass kart eklemesi yaptıktan sonra tüm kartlarınızı yanınızda taşımanıza gerek yoktur. Kart bilgilerinizi sürekli girmek zorunda kalmadığınızdan alışveriş işlemi epey kolaylaşır.
  • Güvenlik: Kimlik hırsızlığı gibi yaklaşımlardan tamamen kurtulamazsınız. Ancak Masterpass kart kaydetme işleminin ardından ödeme bilgilerinizi saklarsınız. “Masterpass güvenilir mi?” diye düşünmenize gerek kalmaz. Kart bilgileriniz güvenle saklı tutulur.
  • Kampanyalar: Ödeme kabul eden kuruluşların bir kısmı Masterpass için özel kampanyalar belirlerler. Kampanyalar Masterpass avantajlarından biridir ama her zaman olmazlar. Alışveriş yaparken ek faydalar elde etmek için bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.
  • İşlevsellik: Masterpass hesap yönetimi için işlevsel çözümler sunar. Masterpass kayıtlı kart silme işlemini bir kaç adımda tamamlayabilirsiniz. Bunun için Masterpass hesabınızı yönetmenize izin veren platformları kullanmanız yeterlidir.
  • Önlemler: Mastercard, Masterpass altyapısını sürekli güçlendirmeye çalışır. Çeşitli potansiyel hırsızlık şüpheleri meydana geldiğinde Masterpass hesabınız geçici olarak dondurulur. Böylece kartlarınız güvende kalır ve kimlik hırsızlığının kurbanı olmazsınız.

Masterpass avantajları sayesinde pek çok imkandan yararlanabilirsiniz. Ancak her online harcama işleminde olduğu gibi dikkatli davranmalısınız. Bilgilerinizi korumak için Masterpass uygulamasına giriş şifrenizi güçlü tutmalı ve güvenliği ihmal etmemelisiniz.

Masterpass Kampanyaları

Masterpass kampanyaları sürekli aktif olmazlar. Dönemsel olarak kampanyaları takip ettiğinizde belirli ödeme koşulları karşılığında kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kampanyalara katılmak için ise Masterpass hesabınızın olması önemlidir.

A101, Migros, Getir, Morhipo, Beymen, Biletix ve Jolly Tur gibi yerler dönemsel kampanyalar yaparlar. Ayrıca üyesi olduğunuz bankanın kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Örneğin, Maximum veya World gibi sistemler Masterpass işbirliğiyle çeşitli kampanyalar oluşturabilirler.

Kampanyaları yakından takip etmek için üyesi olduğunuz bankanın duyurularına bakmak iyi bir fikirdir. Ayrıca diğer ödeme kanallarında yapılacak farklı kampanyalardan yararlanma fırsatınız olacaktır. Masterpass hesabınız size daha fazla kampanyaya erişim imkanı sunabilir.

masterpass hesabı kart silme

Masterpass Kart Silme Nasıl Yapılır?

Masterpass kart silme işlemi için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki Masterpass Türkiye resmi sayfasından hesabınıza erişim sağlamaktır. İkincisi ise kartlarınızı kaydettiğiniz sırada kullandığınız platform üzerinden kullanıcı profilini yönetmektir.

  • Masterpass Türkiye: Masterpass hesabınızı silmek için resmi siteyi ziyaret edebilirsiniz. Size ait kullanıcı bilgilerini kullanarak siteye giriş yaptıktan sonra kayıtlı tüm kartlarınızı yönetebilirsiniz. Masterpass kart silme işlemi için tüm kartları hesabınızdan kaldırmalısınız.
  • Platformda Profil Yönetimi: Eğer Masterpass hesabını oluşturduğunuz platformu hatırlıyorsanız profil yönetiminden Masterpass kayıtlı kart silme işlemini yapabilirsiniz. Hesabınızdaki son kartı silene kadar tüm bilgileri profilinizden kaldırmanız gerekir.

Masterpass ödeme sistemini kullanmak istemiyorsanız hesabınızı silebilirsiniz. Basit adımlarla Masterpass kart silme işlemini güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kayıtlı kartlarınıza ait bilgileri sildikten sonra Masterpass ödeme sistemini kullanmayı bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir