Trendyol Corona Virüsü
Sanat

Trendyol, Corona Virüsü Sebebiyle Artan Fiyatları Açıkladı

Corona Virüsü salgınının ülkemize gelmesi ile beraber Trendyol alışveriş sitesi üzerinden pek çok ürün absürt zamlar ile fiyat güncellemesi yaptı. Nuh’un Ankara Makarnası adlı makarna markasının 15 TL fiyat etiketiyle satılması tüketicileri oldukça kızdırdı ve bu durum sosyal medya üzerinden ağır eleştirilere sebep oldu.

Corona Virüsü enfeksiyonunun ülkemizde bir vatandaşımızda tespit edilmesi haberinin üzerine pek çok Migros ve benzer mağazaların stoklarının neredeyse tükendiği haberleri sosyal medyada yayılmaya başlamıştı. Bunun üzerine krizi fırsat bilen dağıtıcılar, internet üzerinden yapılan alışveriş sitelerinde sattıkları ürünlerin fiyatlarına fahiş zamlar getirdi.

Trendyol Corona Virüsü

Önceden 2 TL ila 3 TL arası bir satış fiyatına sahip olan Nuh’un Ankara Makarası, Trendyol üzerinden 15 TL fiyat etiketi ile satılmaya başlandı. Ortalama fiyatı 3 TL ila 4 TL arası değişen Barilla makarnaları ise 17 TL olarak raflara eklendi. Fırsatçılara öfkelerini dile getirmek isteyen pek çok vatandaşımız, sosyal medyadan yayınladıkları eleştirileri ile Trendyol’a öfke yağdırdı. Ancak Trendyol’un bugün itibariyle yaptığı açıklamada, bu zamların kaynağının kendileri olmadıkları belirtildi.

Trendyol, Corona Virüsü Zamlarıyla İlgili Açıklama Yaptı

Corona Virüsü dolayısıyla ortaya çıkan fahiş fiyat zammının satıcılardan kaynaklandığını ifade eden Trendyol, şu cümleler ile kullanıcılarının kendilerine anlayış göstermesini talep etti:

Koronavirüs ile ilgili gelişmeleri dikkatle izliyoruz. Topluma karşı sorumluluğumuzla, ürün fiyatlarını biz belirleyemiyor olmamıza rağmen platformumuzda bu süreçle ilgili ürünlere yönelik haksız fiyat oluşumunu engelleyecek tüm tedbirleri alıyoruz.

Müşterilerimizden gelen her bir geri bildirimi hassasiyetle değerlendiriyoruz. Tamamen piyasa koşullarında, Trendyol’dan bağımsız olarak oluşan haksız fiyatlandırmaları tespit etmeniz durumunda [email protected] e-mail adresine bildirmenizi önemle rica ederiz.

Trendyol Makarna

Ayriyeten Trendyol ile birlikte bir diğer suçlu olarak gösterilen firma Nuh’un Ankara Makarnası oldu. Çok satılan makarna markası da müşterilerine bu zamların şirket ile hiçbir alakası olmadığını; tamamen fırsatçı insanların işi olduğunu yaptıkları yazılı bir açıklama ile duyurdu.

Değerli takipçilerimiz, bazı internet sitelerinde aracı firmalar tarafından satışa sunulan Nuh’un Ankara Makarnası ürünlerinin fiyatları doğru değildir. Bu fiyatlara itibar etmeyiniz ve alışverişinizi bu satıcılardan gerçekleştirmeyiniz. Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan, markamızı kullanarak çıkar sağlamaya çalışan ve buna izin veren her türlü isim ve firma hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Fiyatlarımızı market, supermarket ve discount raflarından takip edebilirsiniz.

Bu gibi fırsatçı insanlara karşı yasal işlemler başlatacaklarını söyleyen Nuh’un Ankara Makarnası şirketi; herhangi bir fiyat değişikliği yapmadan Coronavirüs salgını zamanında da standart fiyatlarıyla satışlarını devam ettireceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir