Yasin Ekmekci: Valiz Hazırlamanın Püf Noktaları | Nasıl Valiz Hazırlanır?
Diğer,  Nasıl Yapılır ?

Valiz Hazırlamanın Püf Noktaları | Nasıl Valiz Hazırlanır?

Tatile mi çıkıyorsunuz? Yanınıza hangi eşyalarınızı alacağınız karar veremediniz mi? O zaman mantıklı hareket etmekte fayda vardır. Sizin için valiz hazırlamanın püf noktalarını detaylı bir şekilde yazdık. Öncelikle hangi eşyaları koyacağınıza karar vererek başlayın.

Mevsime Uygun Hareket Edin

Mevsim son derece önemlidir. Koyacağınız kıyafetlerinizin mevsime uygun bir şekilde koyulması önemlidir. Örneğin yaz aylarında bir seyahat planlıyorsanız, çoğunlukla yazlık ürünleri tercih edebilirsiniz. Tabii ki gittiğiniz yerin iklimine güvenmiyorsanız birkaç tane önlem için kalın kıyafet alabilirsiniz. Yalnız burada abartmamak önemlidir.

Bir diğer önemli husus ise tercih edilen eşyaların sayısıdır. Gideceğiniz gün sayısına göre tercih etmeniz önemlidir. Gereğinden fazla alırsanız hem boşa ağırlık hem de gereksiz eşya olarak ön plana çıkacaktır.

Yasin Ekmekci: Valiz Hazırlamanın Püf Noktaları | Nasıl Valiz Hazırlanır?

Bir Liste Hazırlayın

Gideceğiniz gün sayısı ve yapacağınız ziyaret kadar kıyafet tercih etmeyi unutmayın. Makyaj malzemeleriniz, kişisel temizlik ürünleriniz, şarj aletleriniz, kitaplarınız için mutlaka bir liste hazırlayın. Genellikle bunlardan bir yada birkaç unutulmaktadır. Çoğunlukla göz önünde olmayan şampuanlar ve temizlik ürünleri de kolay unutulur. Bu sebeple bir liste hazırlayıp artı koymak daha mantıklı olacaktır.

Valize Eşyalar Nasıl Koyulur

Valiz hazırlamanın ilk adımı valizi dikine yerleştirmekten geçer. Genellikle valiz olduğu gibi yere serilerek alan kaybı olur. Burada aklınıza her zaman için seyahatlerde kullanılan dikine sırt çantaları gelsin. Onların uygun şekilde yerleştirilme stilleri bulunur. Aynı işlem sizlerde valiziniz için yapabilirsiniz. Mümkünse valizinizin uzun kısmı dik gelecek şekilde bir duvara yaslayın.

Hemen ardından en yumuşak kıyafetlerinizi en alta koyarak, kot pantolonlar ve diğer kıyafetler denk gelecek şekilde üst üste koymaya başlayın. En üst sıraya ise aksesuarları koyun. Valizinizi tekrardan yan yatırdığınızda en sert malzemeler ve aksesuarlar sağ yada sol kısımda olacaktır. Valizinizi açıp anlık olarak koyabileceğiniz ürünler için yer ayırın. Gerekli olması durumunda bu eşyaları hemen üstünden alabilirsiniz.

Yasin Ekmekci: Valiz Hazırlamanın Püf Noktaları | Nasıl Valiz Hazırlanır?

Ne kadar fazla fazla eşya alınırsa alınsın. Bu eşyalardan bazıları hiç kullanılmayacak bazıları da gereğinden fazla kullanılacaktır. Bunları not alarak bir sonraki seyahatleriniz için bir kenarda tutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir