Ulaş Utku Bozdoğan: 10 Harika WordPress Kurumsal Teması
Teknoloji

10 Harika WordPress Kurumsal Teması

İşletmenizin belirli bir web sitesine ihtiyacı varsa kurulum için bir altyapı ve tema seçmeniz gerekir. WordPress en popüler altyapılardandır ve tema seçenekleri çok geniştir. Bu yüzden genelde insanlar işletme web siteleri için WordPress kurumsal tema arayışında olurlar.

WordPress kurumsal teması bulabilmek için en büyük zorluk çok fazla seçeneğin olmasıdır. Tam olarak en iyi kurumsal firma temasının ne olduğuna hızlıca karar veremezsiniz. Ancak en iyi kurumsal temalar arasından seçim yaparak işinizi epey bir kolaylaştırabilirsiniz.


divi - WordPress kurumsal teması

1. Divi (Çok Amaçlı)

Divi çok amaçlı bir şekilde kullanılabilen temalardandır. Aslında bir çeşit tema altyapısıdır ve onu şekillendirmek kullanıcının elindedir. Buna rağmen geliştirici ekip hazır şablonlar paylaşır. Hazır şablonlardan yararlandığınız taktirde WordPress sitenizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

WordPress temanızda tüm kontrol sizde olsun istiyorsanız ideal bir çözüm olabilir. Kullanımı ücretlidir ve belirli bir lisans bedelini gözden çıkartmanız gerekir. Özelleştirme seçenekleri aynı altyapıyı kullanan diğer web sitelerinden çok daha farklı bir web sitesine sahip olmanızı sağlar.


arkham - WordPress avukat teması

2. Arkham (Avukat)

Arkham çok amaçlı temalardan hoşlanmayan ve daha niş seçimler yapmak isteyenler içindir. Temapazarı tarafından geliştirilen bu tema doğrudan hukuk firmalarına, avukatlara ve hukuki danışmanlara hitap eder. Onların beklentilerini karşılayacak çeşitli özelliklerle donatılmıştır.

Arkham, WordPress tema standartlarını karşılar. SEO için özel olarak optimize edilmiştir. Sayfa oluşturucular ve popüler WordPress eklentileriyle sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Herhangi bir WordPress avukat teması arayışınız varsa özelliklerini detaylı bir şekilde incelemelisiniz.


listify - WordPress kurumsal teması

3. Listify (Dizin)

Listfiy, WordPress için geliştirilmiş bir dizin temasıdır. İşletmeniz dizin oluşturmayla alakalıysa sizin için kullanışlı olabilir. Rezervasyon sistemleriyle uyumluluğu üst düzeydedir. Doğru yapılandırılsa WordPress eklentileriyle herhangi bir sorun yaşamadan çalışabilir.

Listify en çok kullanılan ThemeForest kurumsal temalarından biridir. Web sitenizi özel fırsatlar sunan bir yere dönüştürmenize yardımcı olabilir. Pek çok yaratıcı düzen arasından seçim yapabilirsiniz. Kurumsal kimliğinizi yansıtacak olan yapıyı kolayca oluşturabilirsiniz.


factory - WordPress kurumsal teması

4. Factory (Endüstriyel)

Factory endüstriyel firmalara hitap eden WordPress temalarından biridir. Hızlı bir şekilde kurulumu yapılır ve kullanılmaya başlanır. Herhangi bir kod bilgisine sahip olmasanız bile bir web sitenin görünümünü baştan aşağı değiştirebilme şansına sahip olursunuz.

Factory diğer pek çok ThemeForest kurumsal temalarından farklı olarak bir kurulum videosuyla gelir. Hedef her sayfayı doğru bilgilerle donatmaktır. Kurulum videosunu incelediğinizde size bu amaçla yol gösterecek pek çok detay keşfedebilirsiniz.


sina - WordPress sağlık teması

5. Sina (Sağlık)

Sina özellikle klinikler için geliştirilmiş bir sağlık temasıdır. Sina WordPress kurumsal temalar için gereken tüm standartları karşılar. Yapısı tüm sağlık kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılayacak biçimdedir. Tasarımında sadelik ön plandadır ve karmaşıklığı tamamen ortadan kaldırır.

Sina WordPress sağlık teması SEO için özel olarak optimize edilmiştir. Kodlama sırasında en ideal standartlara bağlı kalındığından hız sorunu yaşatmaz. İlk kurulumdan itibaren adım adım ilerleyerek dakikalar içerisinde kurumsal web sitenize kavuşabilirsiniz.


eduma - WordPress eğitim teması

6. Eduma (Eğitim)

Eduma eğitim odaklı bir temadır. Online kurslar oluşturmak, onları pazarlamak ve satışlarını gerçekleştirmek gibi adımlar atabilirsiniz. Ticaret odaklı değilseniz temanızı LearnPress eklentisiyle entegre hale getirerek sitenizi bir eğitim platformu yapabilirsiniz.

Eduma eğitim alanında en çok tercih edilen ThemeForest kurumsal temalarından biridir. Rakipsiz olmasa bile diğerlerinin bir adım önüne geçmeyi başarır. Bunu sağlayan ise eklentilerle kusursuz uyumudur. Eğitim odaklı her web sitesi için ideal bir seçimdir.


automative - WordPress araç galerisi teması

7. Automotive (Araç Galerisi)

Automotive teması araç galerisi veya araç kiralama şirketi işletenlere yöneliktir. Temel olarak müşterilere birden fazla filtre sunarak en doğru seçimi yapma konusunda destek olmayı amaçlar. Beraberinde ücretsiz olarak kullanılabilecek çeşitli eklentilerle birlikte gelir.

Automotive, ThemeForest üzerinden satışta olan temalardandır. Araç galeriniz varsa ve kurumsal firma teması arıyorsanız kullanabileceğiniz en iyi temalardandır. Özelleştirme seçenekleri oldukça çeşitlidir. Web sitenizi dilediğiniz şekle büründürmekte zorluk çekmezsiniz.


evden eve - WordPress nakliyat teması

8. Evden Eve (Nakliyat)

Evden Eve, WordPress için geliştirilmiş özel bir nakliyat temasıdır. Demo halini incelediğinizde tam olarak hangi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini net bir şekilde görebilirsiniz. Web sitenizi yapılandırmaya başlamadan önce demo içerikten esinlenmeyi başarabilirsiniz.

Evden Eve, bir WordPress nakliyat temasında yer alması gereken tüm özelliklere sahiptir. Formlar ve çok daha fazlası için eklenti entegrasyonu yapılabilir. Tamamen özelleştirilebilir bir yapısı vardır. Aynı zamanda geliştirici ekip onu SEO için özel olarak optimize etmiştir.


builder - WordPress mimarlık teması

9. Builder (Mimarlık)

Builder mimarlık, inşaat ve bunlarla bağlantılı işletmeler için geliştirilmiş bir temadır. Çok farklı özelliklere sahip olmasına rağmen her birini kullanabilmek için bilgi birikimi gerekebilir. Çalışma saatlerinden randevu formlarına kadar tüm ayrıntıları tek tek yapılandırabilirsiniz.

Builder temasında yer alan özellikler temayı hemen kullanılabilir hale getirirler. Dilerseniz demo içeriği birkaç tıklama ile anında kurumsal sitenize aktarabilirsiniz. Sonrasında düzenlemeler yaparak kurumsal web sitenizi tamamen hazır hale getirebilirsiniz.


finano - WordPress danışmanlık teması

10. Finano (Danışmanlık)

Finano danışmanlık firmaları için özel olarak geliştirilmiş bir temadır. Profesyonel görünümü sayesinde güven aşılamayı başarır. Özellikle finansal hizmet danışmanları için idealdir. Buna rağmen kurumsal firma teması arayan tüm işletmelerin işine yarayabilir.

Finano sayfa oluşturucuyla birlikte gelir. Herhangi bir kod bilginiz olmasa bile sayfa oluşturucu sayesinde temanızı özelleştirmeyi başarabilirsiniz. Hiçbir zorluk çekmeden formlar ekleyebilir ve bazı animasyonlar dahil ederek sitenizi tamamen özelleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir