Yasin Ekmekci: Araç Seramik Kaplama mı? Folyo Kaplama mı?
Diğer,  Nedir ?

Araç Seramik Kaplama mı? Folyo Kaplama mı?

Araç bakımı söz konusu olduğunda birbirinden farklı oto boya koruma seçenekleri ön plana çıkar. Bu noktada teknolojiden destek alınan seramik kaplama ve folyo kaplama imkanları denenebilir. Her ne kadar seramik kaplama daha çok biliniyor olsa da folyo kaplama oto bakımı konusunda tavsiye edilir. Sizin için, seramik ve folyo kaplama işlemlerinin detaylarını araştırdık, hazırsanız başlayalım.

Yasin Ekmekci: Araç Seramik Kaplama mı? Folyo Kaplama mı?

Seramik kaplama ve folyo kaplama aynı işlevi görüyor olsa da, uygulama alanlarında küçük farklılıklar olmaktadır.

Seramik Kaplama Nedir? Nasıl Uygulanır

Seramik kaplama, cam yapılı bir hammaddeye sahiptir. Kendiliğinden sertleşerek boyayı dış etkilerden korur. Faydaları nelerdir?

Aracınızı ince çiziklere karşı korumaktadır. Aynı zamanda kuş pisliği gibi, toz gibi durumlarda aracınızı dış etkilere karşı korumaktadır. Aynı zamanda seramik kaplama uygulaması, güneş yanığına bağlı olarak boya rengi değişimlerinin de önüne geçer.

Yasin Ekmekci: Araç Seramik Kaplama mı? Folyo Kaplama mı?

Bir diğer önemli konu başlığı ise, seramik kaplama sayesinde araç boyanız parlaklık kazanır. Bu sayede su tutma gibi sorunlar oluşmaz ve ciddi anlamda aracınız bir kayganlık kazanır.

Folyo Kaplama Nedir? Nasıl Uygulanır

Folyo kaplama ise daha çok aracın renginin değiştirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Folyo kaplama, servisler ve taksiler için çok tercih edilen bir yöntemdir. Günümüzde ise, aracının rengini beğenmeyen herkes folyo kaplama yaptırmaktadır. En büyük avantajı ise folyo kaplamanın araç boyatmaya göre daha ekonomik olmasıdır. Aynı zamanda aracı satmaya karar verdiğiniz de ikinci el değeri düşmemektedir.

Folyo kaplama yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu: Aracın parçalarının özenli bir şekilde sökülmesi gerektiğidir. Bu konuda uzman kişiler işlem yapmazsa istemeden araçların parçaları zarar görebilir.

Seramik kaplama ile folyo kaplama arasındaki fark nedir? Seramik kaplama, aracın rengini bozmadan boyasını korumak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Folyo kaplama ise daha çok renk değişikliği için tercih edilen bir yöntemdir.

Eğer aracınızın, renginden hoşlanmıyorsanız folyo kaplama tavsiye edilir. Aracınızı dış etkilere karşı korumak istiyorsanız da seramik kaplama tercih edilmelidir. Alt yapısı ve teknolojik imkanları sayesinde seramik kaplamanın daha yenilikçi olduğunu belirtmek mümkündür. Bu sebeple seramik kaplama daha mantıklıdır. Yine de uzman kişilerden destek almanız daha mantıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir