Efrahim: Brezilyalı Ev Hanımı Renata Neia Moda Fotoğraflarının Saçma Klişelerini Yıkmak İçin Mücadele Veriyor!
Tuhaf

Brezilyalı Ev Hanımı Renata Neia Moda Fotoğraflarının Saçma Klişelerini Yıkmak İçin Mücadele Veriyor!

Renata Neia isimli Brezilyalı ev hanımı, ikinci doğumunun ardından hiç beklemediği bir oranda kilo almış. Aldığı kilolar sonucunda diyet yapmaya karar veren Neia, ne kadar kilo verdiğini fotoğraflar ile gözlemlemeye karar vermiş. Ancak bunu daha keyifli ve ilgi çekici hale getirmek için ünlü modellerin fotoğraflarını esprili bir dilde taklit etmeye başlamış. Nihayetinde ortaya çıkan fotoğraflar ise enfes bir modern sanat eleştiri olmuş!

Neia aslında büyük bir ihtimalle farkında olmadan yaptığı bu eleştirilerle sosyal medyada oldukça büyük bir popülerlik elde etti. Ortaya çıkan fotoğrafların mizahı bir yana, o mizahın altındaki eleştirel tavır oldukça taktir edildi. Birçok insan bu fotoğraflar sayesinde moda fotoğraflarının aslında ne kadar saçma bir mantık ile hareket ettiği ile yüzleşti ve estetik konusundaki algılarını sorgulamaya başladılar. Yani estetik bir vücut ile estetik olmayan bir vücut yan yana koyulduğunda, ortada duran kompozisyonun anlamsızlığı kabak gibi ortaya çıktı ve Neia’nın bilerek ya da bilmeyerek yaptığı bu eleştiri büyük önem kazandı.

Ancak bu eleştirel tavır, mizah gibi konular bir yana; en büyük taktir toplayan nokta Neia’nın özgüveni ve dürüst bir şekilde kendini ortaya koyması oldu. Samimiyeti ve kendini olduğu gibi fotoğraflaması, bir anlamda kendiyle yüzleşmeye başlaması insanların sevgisini topladı.

Renata Neia hakkında daha fazla bilgi ve fotoğrafa ulaşmak, onu takip etmek için: İnstagram Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir