Efrahim: Çocukluğumuzun Kahramanı: Taş Devri Geri Dönüyor!
Sanat

Çocukluğumuzun Kahramanı: Taş Devri Geri Dönüyor!

Kim bilir kaç kuşağın büyümesinde arkadaşlık eden Taş Devri, yani orijinal ismiyle The Flintstones geri dönüyor! Fred’den Barnie’ye, Belma’dan Beti’ye tüm karakterleriyle hala daha hafızamızda olan efsane dizi yayınlandığı yıllarda oldukça ilgi görmüştü. Şimdiyse tekrar karşımıza çıkacak. Ama bu defa yalnızca yetişkinlere hizmet edecek.

Hanna – Barbera Productions tarafından hazırlanan çizgi dizi Taş Devri, 1960 – 1966 yılları arasına 6 koca sezon sığdırmıştı. Dizi karakterleri, yayın hayatına son verildikten sonra bu defa sinema filmleriyle karşımıza çıkar olmuştu. Fakat bu sinema filmleri, o karakterlere olan özlemimizi gidermeye yetecek uzunlukta değildi.

Bu defa Warner Bros. Ve Brownstone Productions’un yapımcılığını üstleneceği dizi hedef kitlesini biraz değiştirmiş görünüyor. Neden böyle bir karar aldıklarını anlamamış olsak da Taş Devri artık +18 ibaresiyle, sadece yetişkinlere hitap edecek.

Yukarıdaki videoda gördüğünüz animasyon, dizinin orijinal bölümleri arasında yer alan bir kesitti aslında. O dönemin büyük sigara şirketlerinden bir tanesi çizgi filme sponsor olmuş ve kısa bir sigara virali yaptırmış.

Firmanın yaptığı hareket etik mi ya da Taş Devri yapımcılarının böyle bir anlaşmada bulunması doğru mu, elbette tartışılacak çok bir durumu yok. Zaten bu kesit dizinin televizyon ve radyo bantlarında kaldırılıp atılmış.

Ama bu viral anlaşmasından şunu anlıyoruz ki dizinin yapımcıları eskiden beri çocukları hedef alan bir animasyon üretmek istemiyorlar.

Nihayetinde yalnız yetişkinlere hitap etmek istediklerini açıklamışlar ve bunu resmiyete dökmüşler gibi görünüyor.

Yayın tarihi ile alakalı kesin bir bilgiye ulaşamasak da 2020’nin ikinci yarısında gösterileceğine dair bir söylenti var. Bekleyip göreceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir