Efrahim: Facebook’tan Yepyeni Bir Özellik Geliyor: Haber Sekmesi Ne İşe Yarayacak?
Sosyal Medya

Facebook’tan Yepyeni Bir Özellik Geliyor: Haber Sekmesi Ne İşe Yarayacak?

Bir süredir eski popülaritesini yitirmiş olan Facebook, yepyeni bir özellik ile kullanıcılarına verdiği hizmet kanalını daha da genişletmeyi planlıyor. Alınan ilk bilgilere göre Facebook, yapacağı büyük yenilikte bir haber sekmesi yaratmayı planlıyor. Şimdilik test aşamasında olan haber sekmesinden ilk görüntüler paylaşıldı!

Dünyanın hala daha en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, kanallarını genişletmek için çeşitli çalışmalara başladı. Öncelikle bu yenilik ile beraber kullanıcılarına daha kolay bir erişim hizmeti sağlamayı planlayan Facebook, kullanıcıların rahatlığı açısından uğraştığı çalışmaları ile bu sıralar çok fazla gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde yeni bir web arayüzü geliştirdiklerini ve bu arayüz ile birlikte kullanıcılar tarafından ısrarla talep edilen Karanlık Mod’un da geleceğini öğrenmiştik.

Facebook bu yenilikler ile beraber şimdilerde bir haber sekmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini duyurdu. Şimdilik test aşamasında olan haber sekmesi, Facebook kullanıcılarına daha kolay bir şekilde en son çıkan haberlere erişim olanağı sağlayacak. Facebook’un yeni çıkacak olan haberler sekmesinden sorumlu başkan yardımcısı Mona Sarantakos, yakında hizmete sunulacak bu yenilik ile beraber Facebook’un kullanıcılarına oldukça geniş bir çerçevede haberler göstereceklerini aktardı.

Efrahim: Facebook’tan Yepyeni Bir Özellik Geliyor: Haber Sekmesi Ne İşe Yarayacak?

Test aşamasındaki yeni özelliğin paylaşılan ilk görüntülerine baktığımız zaman, haberler sekmesinin en üst kısmında İnstagram’dan aşina olduğumuz Hikayeler bölümüne benzer bir alan yer alacak. Bu akış ile beraber hızlıca günün en son haberlerini kısa başlıklar halinde görebileceğiz. Hemen aşağıda ise daha kapsamlı bir şekilde yer alan haberlere ulaşabileceğiz. Aynı zamanda haberler sayfası şimdilik bilindiği kadarıyla 5 farklı bölümden oluşacak. Bu bölümler İş, Eğlence, Sağlık, Bilim ve Teknoloji ve Spor olacak. Ancak büyük olasılıkla zaman içerisinde yeni haber kategorileri de dahil edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir