Yasin Ekmekci: Mutfak Dekorasyonu Önerileri 2022
Yaşam/Hobi

Mutfak Dekorasyonu Önerileri 2022

Mutfak dekorasyonu bir süreçtir. Pek çok değişkene bağlı olarak şekillenmektedir. Satın aldığınız mutfak eşyalarından, mutfağınızın büyüklüğüne, ekonomik durumunuza kadar pek çok değişken sizin dekorasyonu nasıl yapacağınızı belirler. Bu sebeple internette geniş mutfak fotoğraflarına bakarak canınızı sıkmadan kendi mutfağınızı dekore edebilirsiniz. Nasıl mı?

Yasin Ekmekci: Mutfak Dekorasyonu Önerileri 2022

Püf Noktaları

Bu konuda birden fazla hususun altını çizmekte fayda vardır. Öncelikle tarzınızı belirlemeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak, aynı salon dizaynında olduğu gibi çizgileriniz sizi doğrudan etkiler. Başka bir deyiş ile mutfak dolaplarınızın rengi, şekli ve büyüklüğüne bağlı olarak aynı çizgide dizayna devam edebilirsiniz.

Bir diğer önemli husus ise basit detayları şekillendirmekten geçer. Mutfak dolapları yada temel eşyalar üzerinde değişiklik yapamıyorsanız da basit dokunuşların hiç zararı olmayacaktır. Küçük objeler, ışıklandırmalar, tablolar yada basit mutfak eşyaları mutfağınızı bambaşka bir alana çevirir.

Yemek Alanı Önemlidir

Yemek masanız yada barınız sizinle ilgili pek çok ipucunu üzerinde barındırır. Bu sebeple ölçülerinizi iyi alarak satın almanız faydalı olacaktır. Çok güzel ama mutfağınıza dar gelen bir masa hiçbir işe yaramaz. Bu sebeple sizin alanınıza uygun bir masa tercih etmeye çalışın. Mümkünse bunu boyamadan önce seçin. Çünkü duvar boyanızı masanıza göre ayarlarsanız o zaman mutfağınıza derinlik kazandırmış olursunuz. Tabii ki bu boya noktasında illa, masa ile aynı tonlara sahip bir renk tercih etmeniz gerekmez. Dilerseniz zıt tonları da kullanabilirsiniz ama mümkünse duvar detayı bir şekilde masanızı da yakından ilgilendirsin.

Boya ve Diğer Tadilat İşleri

Mutfağınızın tüm tadilat işlerini yerleşmeden önce tamamlamaya çalışın. Biraz önce de altını çizdiğimiz üzere mutfak dolabı, masa ve sandalye tercihini boyamadan önce ayarlayın. Bu sizin tadilat işlemlerinizin derinlik kazanması için önemlidir.

Yasin Ekmekci: Mutfak Dekorasyonu Önerileri 2022

Mümkünse duvarlara farklı noktalarda raflar ayarlayın. Mutfağınızda depolama alanı çok fazla olsa da raflar iyi bir tercih olacaktır. Rafların üzerine koyacağınız süs eşyalarını da tarzınıza uygun olarak belirleyin.

Maddi durumunuza göre bu tarz değişkenlik gösterebilir. Özellikle geçtiğimiz yıllarda yoğun ilgi gördüğü için İskandinav tarzı motifler, süs eşyaları çok pahalı olabilir. İnternetten basit videolar seyrederek bazı eşyalarınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir