The Batman 2021
Sanat

The Batman Filminin Çekimlerine İki Hafta Ara Verildi

Gelecek yılın Haziran ayında karşımıza çıkması planlanan Matt Reeves imzalı The Batman filminin çekimlerine salgın nedeniyle ara verildi. İki haftalık bir bekleme sürecinin sonrasında çekimlere devam edileceği paylaşılan film, Corona Virüsü endişeleri yüzünden daha ileri tarihlere dek askıya alınabilir.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde ünlü Amerikan oyuncuları Tom Hanks ve Rita Wilson’un Avusturalya’da çekimlerini sürdürdükleri Elvis Presley biyografisi filminin çekimleri sırasında Corona Virüsü enfeksiyonuna yakalandığı öğrenilmişti. Bu üzücü haberi Instagram hesabından paylaşan yetenekli aktör Tom Hanks; hayranlarını oldukça büyük bir üzüntüye sokmakla birlikte film yapımcılarını da endişelendirdi.

Tom Hanks ve Rita Wilson

Bu korkutucu haber üzerine Batman filminin yapımcı koltuğunda bulunan Warner Bros. şirketi filmin çekimlerini iki haftalığına askıya almaya karar verdi. Ancak bu verilen aranın Corona Virüsü kapsamında alınan önlemlerin arttırılması halinde daha da uzayabileceği oldukça kuvvetli bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor.

The Batman Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Geçtiğimiz aylarda açıklanan bilgiler dahilinde, The Batman adlı çizgi roman uyarlaması süper kahraman filminin 25 Haziran 2021 tarihinde beyazperdelere geleceği öğrenilmişti. Fakat çekimlere iki haftalığına ara verilmesi ve belki de bu aranın daha da uzatılması; The Batman filminin vizyon tarihine etki eder mi bilinmiyor.

The Batman

Bruce Wayne (Batman) karakterine Robert Pattinson’ın hayat verdiği The Batman filminde yetenekli oyuncuya Zoe Kravitz, Paul Dano, Colin Farrell, Jeffrey Wright ve Andy Serkis gibi usta isimlerin eşlik ettiği biliniyor. Aynı zamanda çizgi romanlara oldukça sadık bir şekilde uyarlanan Matt Reeves yapımında; Catwoman, Riddler, The Penguin, James Gordon ve Alfred karakterlerinin de yer alacağı öğrenildi.

Bir Diğer Warner Bros. Filmi Olan Matrix 4’ün Çekimleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

The Batman için iki hafta ara verildiğini açıklayan Warner Bros. şirketinin diğer filmlerinin çekimlerine herhangi bir ara vermediği gözlerden kaçmıyor. Lana Wachowski yönetmenliğinde karşımıza çıkacak olan Matrix 4 filminin yüksek güvenlik önlemleri ile Berlin’de çekilmeye devam ettiği biliniyor.

Matrix 4

Keanu Reeves, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Carrie-Anne Moss ve Neil Patrick Harris gibi yıldız isimleri buluşturacak olan serinin dördüncü filmi; ilk filminden yirmi iki yıl sonra 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor. Ancak tıpkı The Batman’de olduğu gibi; Matrix 4 için de Coronavirüs önlemleri altında çekim iptali gerçekleştirilirse, bu durum filmin gösterim tarihine de etki edebilir.

Matt Reeves imzalı Batman filminde karşımıza gelecek Batmobile aracının ilk fotoğraflarını görmek ister misiniz?

https://fakirhane.com/yeni-batman-filminden-ilk-batmobile-fotograflari-ortaya-cikti/2020/2802/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir