Efrahim: Hollandalı Fotoğrafçı Dick van Dujin’in Yakaladığı Harika Doğa Fotoğrafları
Sanat

Hollandalı Fotoğrafçı Dick van Dujin’in Yakaladığı Harika Doğa Fotoğrafları

Hollandalı fotoğraf sanatçısı Dick van Dujin, vahşi yaşamın altında yaşan güzellikleri yakalamak için uzun uğraşlar sonucunda oldukça başarılı görüntüler elde etmiş. Bu fotoğraf karelerini incelediğimizde adeta o çoğu zaman korktuğumuz, ürktüğümüz o hayvanlara karşı müthiş bir sempati besliyoruz.

34 yaşındaki sanatçı İnstagram’da paylaştığı bu fotoğrafları sayesinde oldukça büyük bir popülerlik elde etmiş. Özellikle de çiçeği koklayan sincap resmi internette çok aranan fotoğraflardan biri hale gelmiştir.

Efrahim: Hollandalı Fotoğrafçı Dick van Dujin’in Yakaladığı Harika Doğa Fotoğrafları

Dick van Dujin, çektiği bu fotoğrafla ilgili şöyle bir açıklamada bulunmuş:

“Ben bu sevimli hayvanların fotoğraflarını diğer birçok fotoğrafçıda daha gördüm ama bir kez de kendim çekmek istedim. Çiçekleri ve hayvanları çok sevdiğim için onları olabildiğince bir araya getirmeye çalıştım. Her zaman doğayı en sade, en doğal biçimde yakalamanın yollarını arıyorum.”

Dünyada çok sayıda meraklı sincap bulunuyor, bu yüzden fotoğraflarını çekmek zor bir konu değil. Ancak çiçeği koklayan bir sincap yakalamak oldukça çok sabır ve çekim gerektirdi. Sincabın çiçeğe yüzünü yerleştirdiği ve kokusunu içine çekmeye başladığı an, bu fotoğrafın bir ömür boyu hafızalarda hatırlanacağını biliyordum.”

Ayrıca van Dujin’in yeni fotoğrafçı adayları için de bazı tavsiyeleri var:

“Yaşadığınız bölgedeki doğayı ve vahşi yaşamı fotoğraflamakla başlayın, çok çalışın ve deneyimleyin. Kendi ortamınızda fotoğrafçılıkta ustalaştıktan sonra diğer ülkelere gidin ve keşfetmeye devam edin.”

Lafı daha fazla uzatmaya gerek yok herhalde. Hadi hep beraber van Dujin’in yakaladığı şahane karelere bakalım!

Van Dujin’le ilgili daha fazla bilgi almak ve onu takip etmek için: İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir