Nostaljik Dizi
Eğlence

9 Nostaljik Dizi BluTV Platformunda İzleyicilere Sunuldu

Corona Virüsü yüzünden evden çıkamadığımız ve kendimizi karantina altına aldığımız bu dönemde nostaljik bir dizi izlemek oldukça iyi bir seçenek gibi görünüyor. Bu eksikliğimizin farkına varan BluTV uygulaması, birbirinden eğlenceli nostaljik dizileri platformuna yükleyerek bizleri zaman yolculuğuna çıkarmaya başladı. İşte BluTV tarafından yayın hakları satın alınan dokuz efsane Türk dizisi…

9. Yılan Hikayesi (1999 – 2002)

Yılan Hikayesi Dizisi

Çoğunlukla ismi Memoli olarak hatırlanan Yılan Hikayesi, 90 bölümlük kocaman arşiviyle BluTV’ye eklendi. Çocukluğumuzun vazgeçilmez polisiye dizisi, köyden kaçıp İstanbul’a gelen Zeyno ile polis memuru olarak çalışan Memoli’nin içleri ısıtacak duygusal hikayesini konu alıyor. Mehmet Ali Alabora’nın başrolünde oynadığı yapımda yetenekli oyuncuya Meltem Cumbul eşlik ediyor.

8. Ruhsar (1998 – 2001)

Ruhsar Dizisi

Gani Müjde’nin usta kalemiyle ortaya çıkan Ruhsar, bizleri Hande Ataizi ve Cem Davran’ın gençlik yıllarına şahit olacağımız keyifli bir maceraya davet ediyor. Toplamda 108 bölüm yayınlanan dizi, bir ölümsüz olarak dünyaya gelen Ruhsar ile fani bir insan olan Mazhar’ın sıra dışı aşkını anlatıyor.

7. Lise Defteri (2003 – 2004)

Lise Defteri Dizisi

Mustafa Altıoklar imzasıyla bir sezon ekranlarda olan Lise Defteri, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizileri arasında kabul ediliyor. Arda Kural, Sinem Kobal, Emre Altuğ ve Sarp Leventoğlu gibi başarılı oyuncuları buluşturan dizi, bir grup lise öğrencisinin aralarında geçen duygusal ve eğlenceli hikayeleri işliyor.

6. Kaygısızlar (1994 – 1998)

Kaygısızlar Dizisi

Gani Müjde ve Birol Güven kaptanlığında kaleme alınan Kaygısızlar, Selçuk Erdem, Resul Ertaş ve Fatih Solmaz gibi mizah dergilerinin değerli yazar ve karikatüristlerinden oluşan bir senaryo ekibi tarafından hazırlandı. Başrollerini Ercan Yazgan, Halit Akçatepe ve Ayşen Gruda’nın paylaştığı, müzikleri Yeni Türkü tarafından bestelenen Kaygısızlar; üç eşinden toplamda 36 çocuğu olan bir adamın ailesiyle yaşadığı eğlenceli öyküleri izleyicilere aktarıyor. Kaygısızlar dizisi toplamda 126 bölümden oluşan dev bir külliyatı kapsıyor.

5. Gülbeyaz (2002 – 2003)

Gülbeyaz Dizisi

Karadenizli insanların gündelik yaşantısını konu alan Gülbeyaz dizisi Şevval Sam ve Nejat İşler’in başrolünü paylaştığı dram temalı bir Türk dizisidir. İçerisinde pek çok Karadeniz şarkısına da yer verilen Gülbeyaz, 26 bölüm sürmesine rağmen hafızalardan çıkmayan eşsiz bir dizi olarak tarihe geçmiştir.

4. Eyvah Kızım Büyüdü (2000 – 2001)

Nostaljik Dizi

1998 – 2000 yılları arasında yayınlanan Eyvah Babam adlı dizisinin devamı niteliğindeki Eyvah Kızım Büyüdü; Haluk Bilginer, Yıldız Asyalı ve Arda Kural gibi usta oyuncuları bir araya getirmiş komedi dizisidir. Dizide yetişkinliğe adım atan genç bir kızın babasıyla yaşadığı sıkıntılı durumlar esprili bir dille izleyicilere sunulmuştur.

3. Çılgın Bediş (1996 – 2001)

Çılgın Bediş Dizisi

Karikatürist Özden Öğrük tarafından Gırgır dergisine çizilen çizgi öykü köşeleri ile ilk defa karşımıza çıkan Çılgın Bediş; dört sezon boyunca ekranlarda kalan dizi uyarlamasıyla da büyük bir ilgi çekmiştir. Yonca Evcimik’in başrolünü üstlendiği Çılgın Bediş, döneminde reyting rekorları kırmış ve hala daha çok konuşulan bir yapım olarak efsane diziler arasına girmiştir.

2. Çarli İş Başında (2000)

Nostaljik Dizi

Çarli dizisinin devamı olarak çekilen Çarli İş Başında, bir döneme damgasını vurmuş sıra dışı bir Türk dizisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Çarli isimli bir maymunu evlat edinen bir ailenin, Çarli ile olan maceralarını anlatan dizi yediden yetmişe büyük bir hayran kitlesi yaratmıştır.

1. Aşkım Aşkım (2001 – 2008)

Nostaljik Dizi

Emel Sayın, Mehmet Ali Erbil ve Doğa Rutkay’ın başrollerini paylaştığı nostaljik dizi Aşkım Aşkım, küçük bir restoran işleten bir ailenin muzip ve eğlenceli maceralarını konu alıyor. Aynı zamanda dizide Engin Günaydın, Günay Karacaoğlu, Ayumi Takanoz ve Yeliz Yeşilmen gibi yetenekli oyuncular da eğlence dolu performanslar göstermektedir.

BluTV platformunun Kafalar ekibi ile birlikte hazırladığı yeni belgesel dizisinden haberiniz var mı?

https://fakirhane.com/kafalar-ekibi-blutv-icin-gezi-dizisi-hazirladi-kafalarina-gore/2020/3189/

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir